Körfezexpres
28.Mayıs.2020
Bu haber 294 defa okundu.

Ülkemiz ve Dünyamızdaki Covid-19 salgınının durdurulması ve yok edilebilmesi kapsamında sosyal mesafe ve sokağa çıkma kısıtlamaları uygulamaları nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanlar toplantıları da uzun zamandır yapılamıyordu. Ramazan Bayramını da fırsat bilen TSD Genel Merkez yöneticileri bayramın ikinci günü elli iki katılımcıyla bir tele konferans toplantısı düzenleyerek şube başkanlarıyla bayramlaşıp gündemi değerlendirdiler.

Ülkemiz ve Dünyamızdaki bu pandemik salgının durdurulması ve yok edilebilmesi için alınan tedbirler nedeniyle bir çok kurum ve kuruluş gibi Türkiye Sakatlar Derneğinin çalışmaları da olumsuz etkilendiği bildirildi. Uzun zamandır toplanamayan TSD Başkanlar Kurulu şubelerden de gelen genel istek üzerine Ramazan Bayramını da fırsat bilerek bayramın ikinci günü saat 15.00’te elliiki katılımcıyla tele konferans yöntemiyle toplandı. TSD Burhaniye Şubesini temsilen toplantıya katılan TSD Burhaniye Şube Başkanı Gürsel Vardar yaptığı açıklamada “Ülkemiz ve Dünyamızdaki Covid-19 salgını nedeniyle tabiki dernek çalışmalarımız da olumsuz etkilendi. Bütün bu olumsuzluklara rağmen çalışmalarımızı yürütmeye çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi engellilerin tekerlekli sandalye, kanedyen, koltuk değneği, volkır, yürüteç gibi medikal malzeme ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ramazan münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen yardımsever vatandaşlarımızın yardımlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına aracılık ediyoruz. Bizim ulaştığımız veya bize ulaşıp yaşadıkları sorunları bize ileten engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için kendilerini bazen ilgili kurumlara yönlendiriyor bazen de ilgili kurumları kendilerine yönlendiriyoruz.
Corana virüs salgını nedeniyle yerelde olduğu gibi geneldeki çalışmalarımız da olumsuz etkilendi. Uzun zamandır şube başkanlar kurulu toplantımızı yapamıyorduk. TSD Genel Merkezimizin organizesiyle bayramın ikinci günü saat 15.00’te tele konferansla TSD Başkanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirdik. Sanal ortamda da olsa öncelikle birbirimizle bayramlaşarak hasret giderdik.
Yoğun bir katılımın olduğu toplantı bir saat olarak planlanmasına rağmen üç saat sürdü.
Yerelde yaptığımız bütün bu çalışmalarımızı tele konferans toplantımızda da anlattık. Corona virüs nedeniyle yaşadığımız sorunları ve çözüm yollarını değerlendirdik. Genelde yaşadığımız hak kayıplarımızın telafisi ve çözümünde federasyon ve konfederasyonlarımızın yetersiz ve pasif kaldıkları ve bu sıkıntıların aşılmasında neler yapabiliriz noktasında değerlendirmelerde bulunduk.
Her yönüyle çok verimli bir toplantı oldu. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde başta genel merkez yöneticilerimiz olmak üzere emeği geçen herkesi ve katılım sağlayan tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyoruz dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A3S8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28