Körfezexpres
16.Mayıs.2020
Bu haber 186 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, 15-21 Mayıs Aile Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı, yayımladığı mesajında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını nedeni ile Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun aldığı kararlar çerçevesinde bu sene etkinliklerin yapılamadığını, ailenin, kişiyle toplum arasındaki bağı kuran ve toplum hayatının temelini oluşturan sosyal bir kurum olduğunu belirtti.
AİLE TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR
Aileye önem verilmesi gerektiğini ve aile kavramının yaşatılırsa toplumun güçlü olacağını belirten Vali Yazıcı, Sevincimizi paylaşan, sıkıntımıza ortak olan, bizleri geleceğe hazırlayan ailelerimizdir. Toplumsal huzurun, barışın, sağlığın, eğitimin ve ekonomik hayatın temel alt yapısını aile oluşturmaktadır. Aile, toplumun temel taşıdır. İyi yetişmiş bireyler iyi kurulmuş ailelerden yetişir. Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır. Aile, bireyin huzuru ve mutluluğudur, toplumun birliği ve beraberliğidir, kültürün, tarihin sürekliliğidir.dedi.
GELENEK VE GÖRENEKLERİN ÖĞRENİLDİĞİ MÜESSESEDİR
Aile kurumunun ülkemizin geleceğini düşünen herkes için vazgeçilmez öncelikte olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, Aile, bir milleti millet yapan ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir müessesedir.dedi.
DEVLET OLARAK HER ZAMAN HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ
Vatandaşın görüş ve önerilerinin kendileri için son derece önemli olduğunu Aile Haftası mesajıyla bir kez daha dile getirdiğini ifade eden Vali Yazıcı, Devlet millet el ele olduğu sürece aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Vatandaşlarımızın görüşleri bizim için çok değerlidir. Onların sıkıntılarına çözüm üretmek ve düşüncelerini değerlendirmek bizim görevimizdir. Devlet olarak her zaman halkımızın yanında olacağız. Onların derdi bizim derdimiz, sevinçleri bizim sevincimizdir. Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta olmasını istemiyoruz.dedi.
AİLE, SOSYAL HAYATIN VAZGEÇİLMEZ BİR KURUMU
Ailenin sosyal hayatın vazgeçilmez kurumu olduğuna işaret eden Vali Yazıcı, Aile gününde ve haftasında amaç, toplumun tüm kesimlerinin aile konusunda bilinçlenmesi, ailelerin güçlenmesi ve korunması konusunda farkındalık oluşturmaktır. Mağdur olmuş çocuklarımıza aile ortamı sunmak bizlerin görevidir. Devlet olarak bunu bizler yaparken aile ortamına sahip çıkan insanlarımızın da bu ortamdan uzaklaşmış çocuklara sahip çıkması, onları kendi evlatları gibi görüp aile sevgisi ve şefkatiyle gözetmesi bizleri son derece sevindirmektedir. Bu vesileyle, bütün koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşehrilerimizin Aile Haftası'nı kutlar, tüm aile bireylerine sağlık ve mutluluklar dilerim.ifadeleriyle mesajını tamamladı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L2D7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28