Körfezexpres
11.Mayıs.2020
Bu haber 119 defa okundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sakarya İlkokulunu depreme karşı yenileyecek. Bu kapsamda Valilik Makamda Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sadullah Özel tarafından okul protokolü imzalandı.

24 derslikli olarak planlanan okul için projelendirme çalışmaları tamamlandı, imzalar atıldı.
24 derslikli ve 4 kat olarak planlanan okul, 4 bin 26 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Her detayının yeni eğitim yaklaşımlarına uygun olarak planlandığı okulun bahçesi, çocukların spor yapıp keyifli vakit geçirebilecekleri şekilde inşa edilecek. Okul alanının sadece yüzde 20'lik kısmında yapılaşma, kalan yüzde 80'lik kısmı açık alan olarak planlandı.
Protokol imza töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, depremin Türkiye'nin kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu vurgulayarak Bu kapsamda okullarımızı daha dayanıklı hale getiriyoruz. dedi.
MODERN VE ŞIK BİR OKUL OLACAK
Sakarya Mahallesini modern ve şık bir okul ile buluşturacaklarını ifade eden Vali Ersin Yazıcı ,Büyükşehir Belediyemiz hızlı bir şekilde tamamlayarak okulu teslim edecek. En güzelini yapacağına inanıyorum. BENGİ Projesi ile bir yandan eğitimde kaliteyi artırmaya çalışırken bir yandan da binalarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Eğitim yatırımları beni çok mutlu ediyor. Çocuklarımız her şeyin en güzeline, en iyisine layık. En kısa sürede bitmesi dileğiyle hayırlı, uğurlu olsun. dedi.
EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞI YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ
Her şeyin eğitimden geçtiğini söyleyen Vali Yazıcı,Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücü. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir. Kurumlar arası işbirliği ile eğitim alanında her yönüyle ciddi başarılar yakalayacağımıza inanıyorum. Bizim için eğitim çok önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok önemsiyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. şeklinde konuştu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V3N8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28