Körfezexpres
10.Mayıs.2020
Bu haber 115 defa okundu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İnsanlığın hoşgörü, fedakârlık ve dayanışma duygularına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, anneler gününü kutlamanın önemine değinen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl farklı bir anneler gününün kutlandığını belirterek; “Annelerimiz yalnızca özel günlerde değil her zaman bizim için kıymetlidir. Bizler ‘Cenneti annelerin ayakları altında’ gören bir inancın mensuplarıyız. Bizler, anneleri baş tacı kabul eden, 'Ana gibi yar olmaz' diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir geleneğin temsilcileriyiz. Bu sebeple en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi ve saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, bu zor günlerde gönüllerini hoş tutarak, tüm güzellikleri onlarla paylaşabilmeliyiz.
Bizler millet olarak, her zaman olduğu gibi, sabır ve dayanışmayı, müsamaha ve fedakarlığı, birlik ve beraberliği ön planda tutmuş bir milletiz. Ülkemizin ve milletimizin huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir geleceğe ulaşabilmesi için her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuna ihtiyacımız vardır. Bu doğrultuda bu sürecin bir an önce bitmesini ve elleri öpülesi annelerimizin evlatlarıyla kucaklaştığı günlere çabucak kavuşmayı temenni ediyorum” dedi.
ANNE SEVGİSİ EN BÜYÜK VE EN KIYMETLİ SEVGİLERDEN BİRİDİR
Anneliğin en kutsal, en cefakâr, en sabırlı ve en merhametli ulvi bir sorumluluk olduğunu belirten Kaymakam Ali Sırmalı; “Fedakârlık ve sevginin, merhamet ve şefkatin timsali olan annelerimiz, hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren en değerli varlıklarımızdır.
Sevgi ve şefkatiyle, sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Bizi biz yapan değerlerin yeşertilip, yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimizindir. Şefkat dolu yürekleriyle bizlere her zaman yol gösterici olan annelerimiz, karşılıksız sevginin en güzel örneğidir. Bunun içindir ki anne sevgisi en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir.
Onların değerini kaybetmeden zamanında bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için önemli bir görevdir. Bu nedenle bu anlamlı günde onları mutlu etmek, sevgimizi her fırsatta göstermek ve ömürlerinin sonuna kadar baş tacı etmek en büyük vazifemizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin varlığı, birlik ve bütünlüğü için en değerli varlıkları olan evlatlarını vatan uğruna şehit vermiş, aziz şehitlerimizin emaneti olan annelerimiz başta olmak bütün annelerimizin Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z9R4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28