Körfezexpres
9.Mayıs.2020
Bu haber 415 defa okundu.

Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği tarafından Trafik Haftası (2-8 Mayıs) etkinlikleri kapsamında Sekizeylül İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine telekonferans ile Trafik Eğitimi verildi

Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında, Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, Burhaniye Sekizeylül İlkokulu 4A, 4B ve 4C sınıflarına bugün saat 11:00’de EBA eğitim sistemi üzerinden interaktif eğitim düzenledi. Çocuklarımız evlerinde iken, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sağladığı imkan ile İlçe Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda öğrencilerimize evlerinden ulaşıldı, trafikte farkındalık eğitimi verildi.

Trafik Haftası dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile uzaktan eğitim gören öğrencilerimizle bir araya gelen Burhaniye Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser yardımcısı Özgül REÇEL ve Trafik Polis Memuru Halil İbrahim ZEYBEK, telekonferans ile bağlantı kurdukları öğrencilerimize Trafik Eğitimi vererek öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar. Komiser Yardımcısı Özgül REÇEL, öğrencilerimize yaptığı konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, hepiniz biliyorsunuz, Koronavirüs salgını tedbirleri sebebiyle okulda verilmesi gereken eğitimleri, bir süre evlerimizden takip edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı sizleri unutmayarak evlerinizde canlı yayınlarla öğretmenlerinizle buluşmanızı sağlamaktadır. Bu tedbirlere ne kadar çok uyarsak, bu salgından o kadar hızlı kurtuluruz.

Hepimiz dışarıda rahat rahat dolaşarak ve tekrar okullarda sınıflarımıza döneceğiz. Hepimiz bu tedbirler sebebiyle maskemizi takıyor, sosyal mesafemizi korumayı unutmuyoruz, anne babalarımızı, büyüklerimizi de bu kurallara uyması için muhakkak uyarıyoruz.

Her sene olduğu gibi, bu sene de Trafik Haftasını kutluyoruz. 2-8 Mayıs Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Burhaniye Kaymakamımız Sayın Hüseyin ÖNER ve Balıkesir İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hasan ONAR’ın talimatıyla bugün sizlere Trafik Eğitimi vereceğiz.

Önce diyoruz ki;
“EVDEYİM AMA TRAFİK KURALLARI AKLIMDA”
“TRAFİKTE HER YIL DAHA İYİYE”
Şimdi trafikte nelere dikkat etmeliyiz, hep birlikte öğrenelim” dedi.

Daha sonra Trafik Polis Memuru Halil İbrahim ZEYBEK, slayt gösterimi ile Trafikte Farkındalık Eğitimi verdi. Öğrencilerimizin ilgiyle katıldığı eğitim sırasında öğrencilerden gelen soruların da cevaplanmasıyla eğitim sona erdi.

Okul müdürü Ali BAYRAKTAR, Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser yardımcısı Özgül REÇEL ve Trafik Polis Memuru Halil İbrahim ZEYBEK’e sunumları nedeniyle teşekkür etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I7A1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28