Körfezexpres
7.Mayıs.2020
Bu haber 223 defa okundu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesinde başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirterek, vatandaşlara koronavirüs tedbirleriyle ilgili 'rehavete kapılmama' uyarısında bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi konusunda alınan tedbirler ve uygulamalardaki başarılar açısından dünya ülkeleri arasında ülkemizin en iyi durumda olan ülkelerden birisi olduğunu ifade eden Kaymakam Sırmalı; “ Koronavirüs ile mücadele konusunda ülkemizde ve Edremit’te sıkı tedbirler uygulamaya konulmuştur. Alınan tedbir ve kurallara vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun riayet etmiş olması sayesinde ülkemizde ve ilçemizde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girilmiştir.
İlçemizde vatandaşlarımızın göstermiş oldukları hassasiyet ile elde edilen bu başarıyı havaların ısındığı bugünlerde de vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan sürdürmelerini, sosyal mesafe kuralına dikkat etmelerini, mecbur kalmadıkça ve maske takmadan dışarı çıkmamaya özen göstermelerini özellikle rica ediyorum.
Alınan bu tedbirlere rehavete kapılmadan riayet edilmesi salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önemlidir” dedi.
Özellikle ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamalarının akabinde market, pazar, banka, PTT vb. gibi yerlerde kalabalık olunmaması gerektiğini belirten Kaymakam Sırmalı, ilçemizde alınan tedbir kararlarının sürekli olarak güncellendiğini ve ihtiyaç durumuna göre ilave tedbirlerin alınmaya devam edildiğini kaydederek, kurallara yönelik denetim ve kontrollerin de sıkılaştırılacağını ifade etti.

Salgınla mücadele sürecinde kendi hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına özellikle teşekkür eden Kaymakam Sırmalı, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının temini için aralıksız, fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarımıza, güvenlik birimlerimize ve bu mücadelemizde desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı Edremitli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum “ dedi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M1E6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28