Körfezexpres
5.Mayıs.2020
Bu haber 288 defa okundu.

Balıkesir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında yurtta karantina altında bulunan vatandaşlara, Vali Ersin Yazıcı'nın gönderdiği kitaplar hediye edildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında farklı ülkelerden getirilerek Hasan Basri Çantay Yurt Müdürlüğünde karantinaya alınan vatandaşlara, Vali Ersin Yazıcı'nın gönderdiği kitaplar hediye edildi. Karantinada bulunan bir vatandaş, Karantinaya alındığımız ilk günden bugüne kadar en ince ayrıntısıyla bizlere her türlü desteği veren devletimize milyon kez teşekkür ederiz. Bu kadar bakım, bu kadar hizmet bizleri çok mutlu etti. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Ülkemle gurur duyuyorum. İyi ki varsınız dedi.
HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ
Hijyen koşullarına önem gösterilerek hazırlanan kitapları Balıkesir Gençlik ve Spor ile İl Sağlık Müdürlükleri işbirliğinde yurtlardaki vatandaşlara ulaştıran Vali Ersin Yazıcı, Bu zor günlerde onların yanında olduğumuzu ve bugünleri birlikte aşacağımızı bilmelerini istedik. Her türlü desteğe hazırız. Balıkesir olarak misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstermeye çalışıyoruz. Devletimiz tüm kurumlarıyla birlikte karantina altındaki vatandaşlarımız için ellerinden gelen çabayı göstermektedir. Şu anda Balıkesir'de otel konforundaki yurtlarımızda, dünyanın dört bir yanından gelen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Sağlıklı günlerin bir an önce gelmesini diliyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimiz tüm kurumlarıyla misafirlerimizin karantina sürecini en iyi şekilde geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi. Biz ev sahibiydik ama Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, Kızılay ve diğer paydaşlarımız ile birlikte bu işi güzel koordine içerisinde ve sağlıklı bir şekilde yürüttük. Herhangi bir sıkıntı olmadan 14 günü dolan arkadaşlarımızı sırasıyla yolcu ediyoruz.diyerek mesajını iletti.
Vali Ersin Yazıcı, tüm odaların dezenfekte edildiğini, her odaya özel kişisel temizlik ve hijyen malzemeleri bırakıldığını ifade etti.
619 VATandAŞIMIZI MİSAFİR ETTİK
Vali Ersin Yazıcı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele tedbirleri dâhilinde yurt dışından gelen 619 vatandaşımızın Balıkesir'de Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (KYK) bağlı Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda misafir edildiğini duyurdu.
Vali Ersin Yazıcı, şu anda yurtlarda 344 vatandaşın karantina altında olduğunu ve 275 vatandaşın ise bu süreci tamamladığını kaydetti.
Kitapları alan vatandaşlar ise, Vali Ersin Yazıcı ve görevlilere teşekkür etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z8R3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28