Körfezexpres
4.Mayıs.2020
Bu haber 227 defa okundu.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Balıkesir'de uyuşturucu madde ticareti yapan zehir tacirlerine ve sokak satıcılarına yönelik son bir ay içerisinde 49 ayrı operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda 92 şahıs yakalanırken, bu şahıslardan 11'i sevk edildikleri mahkemelerce tutuklanarak cezaevine konuldu.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Nisan ayı içerisinde yapılan operasyonlarda yakalanan 92 şüpheliden 11'i tutuklandı.
Operasyonlarda, 31.73 gram esrar maddesi, 222 adet extacy hap, 1957 adet sentetik uyuşturucu hap, 208.66 gram sentetik kannabinoid (Bonzai), 403.08 gram metamfetamin, suçtan elde edildiği değerlendirilen 4.060 TL., 4 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet tüfek, 149 adet fişek ile uyuşturucu maddenin kullanılmasında faydalanılan çok sayıda aparat ele geçirildi.
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER
Şüpheliler hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama ve Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçlarından işlem yapılırken 11 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Balıkesir'de uyuşturucu madde satışının engellenmesi, suça karışanların yakalanması, toplum sağlığına yönelik bu tür tehdidin ortadan kaldırılması ve gençlerimizin uyuşturucu batağına sürüklenmesinin önlenmesi konularında etkin ve kararlı mücadelemiz devam edecektir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K7D1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28