Körfezexpres
29.Nisan.2020
Bu haber 491 defa okundu.

Balıkesir'de polis, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri ihlal ederek kumar oynanan bir eve baskın düzenledi.

Polis ekipleri, Balıkesir'in Karesi ilçesi Çay Mahallesi'ndeki tek katlı müstakil bir evde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Bir süre teknik ve fiziki takip yapan ekipler, belirlenen adrese dün akşam saatlerinde baskın düzenledi. Baskında evin bir odasının yuvarlak masa ve sandalyeler konularak kumarhaneye çevrildiği tespit edildi. Belirlenen adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, 6 kişiyi kumar oynarken yakaladı. Koronavirüs salgını nedeniyle ikamet sahibi C.Ö., M.B. ve M.K.'ye Kumar oynatmak ve Bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere uymamak suçlamasıyla işlem yapıldı.
Yapılan kontrolde içeride 6 şahsın iskambil kâğıdı diye tabir edilen kâğıtlar ve pullar ile kumar oynamak amaçlı bir araya geldiği tespit edildi. Bu nedenle halkın sağlığını tehlikeye sokacak şekilde bir arada bulunan 6 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi kapsamında kişi başı 1.225 TL'den toplam:7.350 TL idari yaptırım cezası uygulandı.
Ayrıca, ikamette yakalanan 10 kişiye ise Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Aykırı Hareket Etmek ve Kumar Oynamak fiillerinden toplamda 31 bin 800 TL idari para cezası uygulandı.
Bu olayla ilgili olarak adli makamların talimatıyla ikamet sahibi C.Ö., M.B. ve M.K. isimli şüpheliler hakkında Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama suçundan yasal işlem başlatıldı.
Tek katlı müstakil evde yapılan aramalarda ise,
1 adet ruhsatsız tabanca, 25 adet tabanca mermisi, 13 adet uyuşturucu nitelikli hap, 2.795 TL para, 10 deste iskambil oyun kâğıdı, para yerine geçen okey taşları, 1 adet kapsam dışı bıçak bulunarak muhafaza altına alınmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I7A1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28