Körfezexpres
27.Nisan.2020
Bu haber 298 defa okundu.

Aralık ayı sonlarında Çin’in Wuhan kentinde baş gösteren ve kısa sürede dünyaya yayılan Covid 19 virüsü ülkelerin ekonomilerini etkilerken, Türkiye’de bir çok işçi ve esnaf işsiz ve dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Burhaniye Belediyesi’de izinli olarak başlattığı yardım kampanyasında toplanan paraların dağıtımı için dilekçe almaya başladı.

Burhaniye Belediye başkanı Ali Kemal Deveciler, “ ülkemizde yaşanan zor günlerde ilçemizde de bir çok esnafımız dükkanı kapamak zorunda kaldı. Yaklaşık 1 buçuk aydır dükkanı kapalı olan ve geliri olmayan esnafımıza açtığımız yardım kampanyasında bulunan paraları dağıtmaya başlıyoruz. Esnafımızdan sadece Vergi levhası, dilekçe ve ruhsat fotokopilerini istiyoruz. Bunun dışında dükkanlarında sigortalı olarak çalışanların ise SGK dökümlerini gösteren belgeleri vermeleri gerekiyor. Eğer yanlarında yövmiye ile çalışan varsa bu arkadaşlarıma da gıda kolisi vereceğiz.
Dükkanını kapatmak zorunda olan esnaflarımızın Pazartesi günü itibarı işle Belediyemiz ilgili biriminde kabul edilmeye başlandı dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D6V1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28