Körfezexpres
22.Nisan.2020
Bu haber 372 defa okundu.

Marmara ilçesinde kalp krizi geçiren bir kişi ambulans helikopter ile hastaneye yetiştirildi.

Avşa Adası'nda kalp krizi geçiren R. Ç. (86) adlı vatandaş, ambulans helikopterle Balıkesir'in Bandırma ilçesine taşındı.
Balıkesir'in Marmara ilçesi Avşa Adası'nda ikamet eden 86 yaşındaki R. Ç. rahatsızlanınca Avşa Aile Hekimliği Merkezine kaldırıldı. Burada kalp krizi geçirdiği tespit edilen vatandaşımız için ambulans helikopter geldi. Sağlık Bakanlığı 112 Acil Servis'e ait ambulans helikopter Çanakkale'den havalanarak Avşa Adası'ndan hastamızı alarak Bandırma Devlet Hastanesi yanında bulunan alana indi. Bandırma Devlet Hastanesine sevk edilen R.Ç. hastanede tedavi altına alındı.
Daha öncesinde 2 kez kalp krizi geçirmiş olduğu bilinen hastanın nakli için 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi'ne sevk talebinde bulunulmuştur. Marmara Adası'nda bulunan Deniz Ambulansı Hava muhalefeti nedeniyle çalışamadığı için, 112 Komuta Kontrol Merkezimiz hastamızın hızlı bir şekilde tedavisinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçmiştir. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için Helikopter Ambulans yönlendirilmiştir. Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulansı ile Bandırma Devlet Hastanesi’ne nakli gerçekleştirilmiştir. Hastamıza acil şifalar dileriz.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A0S4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28