Körfezexpres
17.Nisan.2020
Bu haber 148 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Valilik Kocaseyit toplantı salonunda İlçe Kaymakamları ile video konferans sistemi üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

Vali Yazıcı, koronavirüs tedbirlerine ilişkin 20 ilçenin kaymakamıyla video konferans ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Kaymakamlara tek tek bağlanan Vali Yazıcı, yapılan çalışmaları dinledi, yapılması gereken işlemlerle ilgili de talimat verdi.
Salgının yayılmasını önlemek adına bugüne kadar herkesin büyük bir çaba sarf ettiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, bu konuda herkesin katkısının çok önemli olduğunu ve bundan sonraki dönemde denetimlerin daha da sıkı olması gerektiğine işaret etti.
Vali Yazıcı, sosyal hareketliliği azaltmak için birçok önlem alındığını belirterek tedbir ve yasakların uygulanması hususunda hassasiyet gösterilmesini, vatandaşların sosyal mesafe, sosyal izolasyon ve zorunlu olmadıkça evden çıkılmamasının önemine vurgu yaptı.
HİÇBİR TAVİZ VERİLMEYECEKTİR
Şehre giriş çıkış noktalarında kolluk kuvvetlerince denetimlerin yapıldığını, yasak kapsamında uygun olmayan şahıs ve araçların girişçıkışına izin verilmediğini, sokağa çıkma yasağı ve 14 günlük karantina süresine uymayanlar ile alınan diğer tüm tedbir kararlarına aykırı hareket edenlere idari yaptırım cezası uygulandığını, tedbir ve yasaklara uymayanlara ceza uygulamasının devam edeceğini söyleyen Vali Yazıcı, bu konuda hiçbir taviz verilmeyeceğini yineledi.
Kaymakamlardan ilçelerindeki durumlara dair bilgiler alan Vali Yazıcı, sahada bulunanlara önemli görevler düştüğünü ifade ederek tüm ilçe Kaymakamları ile birlikte herkese görevlerinde başarılar diledi.
Vali Ersin Yazıcı'nın başkanlığında video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Mustafa Çek ve İlçe Kaymakamları katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

F0X5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28