Körfezexpres
28.Mart.2020
Bu haber 514 defa okundu.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel sosyal medya hesaplarından yapılan asılsız paylaşımlar bilgi kirliliğidir dedi.

BTO Başkanı Mustafa Aysel; Son üç aylık süreçte, tüm dünyanın ve ülkemizin gündeminde corona virüs kaynaklı salgın hastalık bulunmaktadır.

Bu hastalık nedeni ile yaşanan can kayıpları nedeni ile üzülmekte, hastalıktan tedavi olarak kurtulan insanlar için sevinmekteyiz. Yetkili kurumlar tarafından alınan önlemleri, verilen talimatları ise dikkatle izlemekteyiz.

Can kayıplarının yanında önemli olmasa da kapanan işyerleri, kısmi sokağa çıkma yasakları, bireysel olarak evde kalmaya yönelik izolasyon tedbirleri sosyal ve ekonomik yaşamı kaçınılmaz olarak durma noktasına getirdiği hepimizin malumudur.

Bütün olumsuzluklara rağmen, bu zor dönemde üyelerimiz ve aziz milletimiz üretmeye, ekonominin çarklarını çevirmeye, kişisel ve toplumsal ihtiyaçları karşılamaya gayret etmektedir. Bu anlamda üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.

Bu çabaların karşısında ise özellikle sosyal medyada yer alan gerçek dışı bilgiler bulunmaktadır. Sosyal medyadaki bilgi kirliliği bu gibi olağanüstü dönemlerde daha da artmaktadır. Bu zor dönemde üyelerimize yönelik özellikle korona virüs temelli olmak üzere her türlü gerçek dışı bilgi veren ve yayanlara karşı tavrımız nettir. Birince derecede önemli olan husus bu asılsız haberlerin toplumsal ihtiyaçların karşılanmasına ket vuracak olması, ikincil olarak da üyelerimizin çalışmasına, ticaretine engel olacak olmasıdır.

Bu çerçevede, her türlü araç ile üyelerimiz hakkında asılsız haberlerin kaynağı olanlara, bu asılsız haberleri sorumsuzca yayanlara karşı adli ve idari her türlü yasal yollara mücadele edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

R6J1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28