Körfezexpres
21.Mart.2020
Bu haber 354 defa okundu.

Gönen Sebepli Mahallesinde yalnız yaşayan bir kişiyi cinayet bahanesiyle dolandıranlardan 2 kişi tutuklandı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada;Gönen Sebepli mahallesinde yalnız yaşayan A.K. isimli yaşlı kadının, kimliği belirsiz kişilerce ev telefonundan aranarak, kendisini emniyet görevlileri olarak tanıtıp, Gönen ilçe merkezinde bir kadın cinayeti olduğunu, kadının üzerinden çıkan ziynet eşyalarının kendisinde bulunduğunu, bu yüzden evinde bulunan ziynet eşyalarından parmak izi alacaklarını söyleyip, toplam değeri (140.000 TL.) olan ve (7) parçadan oluşan (267) gram külçe altın ile (15) adet tam Cumhuriyet altınını alarak dolandırıldığı bilgisi alınmıştır.
Olayın aydınlatılması amacıyla; Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Asayiş ve JASAT Timlerinden oluşturulan özel ekip tarafından, güvenlik kameraları ve Mobese kayıtlarında yapılan incelemelerde, İzmir ilinde ikamet eden (3) şüpheli şahsın araç kiralayarak Gönen ilçesine geldikleri ve olayı gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.
Adli makamlardan alınan arama kararı ile, İzmir ilinde ikamet eden şüphelilerden S.S.K. ile Y.K. ikametgâhlarında yakalanmışlar, firar eden diğer şüpheli A.K.'nin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir
Yakalanan şüpheliler S.S.K ve Y.K. tutuklanarak Bandırma Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna sevk edilmişlerdir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D0W5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28