Körfezexpres
20.Mart.2020
Bu haber 317 defa okundu.

Balıkesir ve İstanbul'da tefecilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Balıkesir ve İstanbul'da tefecilik yapanların tespitine yönelik çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda belirlenen 7 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.
Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürüten soruşturma kapsamında, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan planlı çalışmada;
Nitelikli Dolandırıcılık, Tefecilik, Kumar Oynanması İçin Yerİmkân Sağlama ve Uyuşturucu Madde Temin EtmekKullanmak suçlarını işledikleri değerlendirilen 7 şüpheli şahsa yönelik Susurluk ilçesi ve İstanbul ilini kapsayan eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyon neticesinde 7 şahıs gözaltına alındı.
Şüphelilerin iş yeri ve ikametlerinde yapılan aramalarda;
1 adet el yapımı tabanca ve 7 adet mermi, 1 adet kurusıkı tabanca, 7 adet tarihi eser kapsamında olan sikke, tefecilik amacı ile kullanıldığı düşünülen not kâğıtları, çeşitli dijital materyaller ele geçirildi. Adli tahkikata başlanmıştır.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin sorgusu sürüyor denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A7T2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28