Körfezexpres
19.Mart.2020
Bu haber 123 defa okundu.

Burhaniye Ticaret Odasından bir araya gelen Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, Meclis Başkanı Hasan Varol, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cezmi Kazar ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Bayram TÜVTÜRK için yol haritası oluşturdular.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, Burhaniye Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Varol Burhaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Bayram ,Burhaniye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cezmi Kazar’ın katılımı ile İlçemizde artan araç muayene talebine cevap verebilmek amacı ile Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması husussunda yol haritası oluşturulması amacıyla 18032020 Çarşamba günü Saat 10.30 Burhaniye Ticaret Odası toplantı salonunda bir araya gelmiştir.
Değerlendirme toplantısında aşağıdaki konular gündeme getirilmiş.
1) Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması
Yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde aşağıdaki kararlar alınmıştır.
1. Traktör ve Motosikletler için ön talep Burhaniye Şoförler Odamız tarafından toplanacak. Traktör ve Motorsikletini vize yaptırmak isteyen şahısların 4221381 numaralı telefonu arayarak
o İsim
o soyisim
o araç plakası
o telefon bilgilerini vereceklerdir.
Talep miktarı 64 vasıta olduğunda TÜVTÜRK’ün Balıkesir yetkili temsilcisi olan 2K Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş yetkilileri ilçemize gelerek Traktör ve Motosikletlerin muayenelerini gerçekleştireceklerdir.
2. Otomobil, kamyonet ve Minibüs için (ağır vasıta araçlar hariç) TÜVTÜRK’ün Balıkesir yetkili temsilcisi olan 2K Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş 2020 araç muayene programını T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sunmuş olduğu için sabit araç muayene istasyonu kurulamaktadır. Yapılan ikili görüşmeler neticesinde yaz aylarında artan araç yoğunluğu göz önüne alınarak
• 27 Haziran 2020 Cumartesi
• 18 Temmuz 2020 Cumartesi
• 15 Ağustos 2020 Cumartesi
günlerinde Gezici araç muayene istasyonu ilçemizde hizmet verecektir. Araçlarını vize yaptırmak isteyen Otomobil, kamyonet ve Minibüs (ağır vasıta araçlar hariç) taşıt sahipleri müracaatları TÜVTÜRK web sitesi üzerinden https:www.tuvturk.com.tr yapacaklardır.
Yukarına Yazılı tarihlere müracaat için takribi bir ay önce sistem başvuruya açılacaktır.
3. Araç yoğunluğuna bağlı olarak 2021 planlamasında Gezici araç muayene istasyonunun ilçemizde hizmet sayısı arttırılması hedeflenmektedir.
4. Araçların Muayenesinin gerçekleşeceği alan önümüzdeki günlerde kesinleştirilerek duyurulacaktır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P2H7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28