Körfezexpres
17.Mart.2020
Bu haber 99 defa okundu.

18 Mart Şehitler günün 105 yıldönümü anma programı Burhaniye’de Çarşamba günü saat 10.30 da Cumhuriyet Meydanında başlayacak.

18 Mart Şehitlerimizi anma programı sabah saat 10.30 da Cumhuriyet Meydanına çelenk sunumu saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayacak. Saat 11.00 de Reha Yurdakul Kültür Merkezinde saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Çanakkale Oratoryosu ve ödül töreni ile sona erecek.
Bu zaferdeki üstün liderliği ve komutanlığı ile tüm dünyaya eşsiz bir komutan ve lider olduğunu kanıtlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, büyük zorluklar ve yokluklar içerisinde gelişmiş devletlere karşı kazandığı bu zafer; milletimizin şanlı tarih sayfalarına altın harflerle kazınmıştır. Bu tarih, gerek taarruz, gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Bu onur dolu mücadelede askerlerimizin galibiyeti ve sonunda düşman devletlerin çekilmesi ile sona erdi. Çanakkale geçilmez denildi. Daha çocuk yaşlarda siperlere giden bu vatanın evlatlarına çok şeyler borçluyuz. Çünkü Türk için önce vatanı gelir. Çünkü Türk cesurdur. Çünkü Türk üç dakika sonra öleceğini bilse bile vatanından taviz vermez.
Şimdi 18 Martlarda Türk ulusu Çanakkale şehitlerini yâd ederken kalpleri aynı hislerle dolmaktadır. Coşkudan soluksuz kalırken bu millet, bir kere daha saygı ve minnetle anımsayacak o günleri.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P4H9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28