Körfezexpres
17.Mart.2020
Bu haber 85 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Dursunbey ilçesi Göbül Köyü Yardımlaşma Dayanışma Geliştirme ve Eğitim Derneği ile okul protokolüne imza attı.

Göbül Köyü Yardımlaşma Dayanışma Geliştirme ve Eğitim Derneği, Dursunbey'in Göbül Mahallesinde deprem tebliğine göre yıkılıp yeniden yapılacak okulun yapım işini üstlenerek eğitime destek verecek.
Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Ersin Yazıcı, Dernek Başkanı Ali Demirkan, Dernek Yöneticileri ve Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız katıldı.
Dursunbey Göbül Köyü Yardımlaşma Dayanışma Geliştirme ve Eğitim Derneği Göbül Mahallesinde yaptırılacak olan Göbül Mahallesi İlk ve Ortaokulu protokolü Vali Ersin Yazıcı ve Dernek Başkanı Ali Demirkan tarafından imzalandı.
İŞTE ÖRNEK DERNEK
İmzaların atılmasının ardından Vali Yazıcı, Dernek Başkanı Demirkan'ı örnek davranışından dolayı tebrik etti.
Vali Yazıcı, hayırseverlerle buluşmaya devam ettiklerini belirterek, eğitimi yüreğinde hisseden bir dernekle protokol imzaladıklarını söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, hayırseverlerin, bir başarı öyküsü yazmaya devam ettiğini söyledi
İmzalanan protokol kapsamında, Dursunbey Göbel Mahallesinde 10 derslikli ilk ve ortaokul yapılması planlanıyor.
HER ŞEY OKUL İÇİN
Dernek Başkan Ali Demirkan protokol imza töreninde yaptığı konuşmada bu tür sosyal çalışmalar içerisinde yer almaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Okul yaptırmak için ilk adımı attıklarını söyleyen Dernek Başkanı Demirkan, bu çalışmayı sonlandırmak için var güçleriyle mesai harcamaya devam edeceklerini ifade ederek, Okulumuzu yaparak Milli Eğitime teslim etmek istiyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz de eksik gördüğümüz noktaları bir bir gidermek istiyoruz. Gücümüz yettiği sürece de yapacağız. Bu konuda kararlıyız. dedi.
BALIKESİR'İN HER KÖŞESİNDE İZLERİ VAR
Vali Ersin Yazıcı ise, hayırseverlerin hayatın her alanına dokunduğunu belirterek Balıkesir'in her köşesinde bunun görülebileceğini kaydetti.
Vali Ersin Yazıcı, Göbül Köyü Yardımlaşma Dayanışma Geliştirme ve Eğitim Derneğinin Balıkesir'de eğitime olan katkılarından dolayı teşekkür etti.
Bu protokolün dernek olarak ilk protokol olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, Türkiye'nin kalkınmasının eğitimle olacağını kaydetti.
HER ÇOCUĞUN KALBİNDE YAŞAYACAKLAR
Okul protokollerine yönelik çalışmaları kararlılıkla yürüttüklerini söyleyen Vali Yazıcı, Koşmaya devam edeceğiz. Eğitim kalitesini en üst noktada tutacağız. Eğitim bizim için çok önemli. İyi bir eğitim de insanın hayatını kurtaran en önemli güçtür. Hayırseverlerimizin, bu tür okul yapımlarındaki destekleri bizlerin ve tüm kamu görevlilerinin heyecanını artırıyor. Her geçen gün daha fazla mesafe katediyoruz. Hayırseverler o okulda okuyacak her çocuğun kalbinde mutlaka yaşayacaktır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Çünkü biz takım oyununun başarıyı getireceğine inanan bir anlayıştayız. Bu hayırseverlik hareketinin devam etmesi lazım. Çocuklarımızın iyi eğitimler almasını sağlayarak geleceğine önemli katkılar sağlayan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum ve bu protokol imzasının diğer hayırseverlerimize örnek olmasını diliyorum. dedi.
Yapılan katkılarla kısa bir süre sonra eğitim kalitesinin artacağını ifade eden Vali Yazıcı, hayırseverlerin eğitime yapacakları her katkının, Balıkesirli çocuklara kaliteli eğitim olarak döneceğini söyledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z7R1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28