Körfezexpres
14.Mart.2020
Bu haber 90 defa okundu.

Bu yıl 11.'si gerçekleştirilen Balıkesir Tarım Fuarı, Kepsut ilçesinde açıldı.

Kepsut Kapalı Pazar Alanında açılışı gerçekleştirilen ve traktör, zirai aletler ile hayvancılıkla ilgili ekipmanların sergilendiği 11. Tarım Fuarı, 300 firmanın katılımıyla 15 Mart'a kadar açık olacak.
Balıkesir'in Kepsut ilçesinde düzenlenen bu yıl 11.'si düzenlenen Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
Vali Ersin Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'yi doyuran il Balıkesir'in dünya standartlarında ürün yetiştirmeye devam ettiğini söyledi.
İLK SIRALARDAKİ YERİMİZİ MUHAFAZA EDECEĞİZ
Fuarlara daima ihtiyaç olduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı,Bu şehrin üreticilerinin, çiftçilerinin, Kepsut'un tarım ve hayvancılıkla uğraşan bu güzel insanlarının Türkiye'nin örnek gösterilecek çiftçiler olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu şehirde sütün, etin, sebzenin, meyvenin en kalitelisi üretiliyor. Balıkesirliler bu işi güzel yapıyor. Ama bu güzelliğin devam etmesi gerekiyor. Bu tür fuarlarla yeni ekipmanları çiftçimizle buluşturarak, çiftçimizin liderliğini kimseye bırakmamamız gerekiyor. Artık devir kalite devri, her şeyin bir standardı var. Bu şehrin insanları bunu başarıyor ve bu başarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Biz hem ürettiğimiz miktarlar hem de kalitemizle ülkedeki ilk sıralardaki yerimizi muhafaza edeceğiz.şeklinde konuştu.
KURDELE 11. DEFA KESİLDİ
Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı ve törene katılan diğer protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra stantları gezen Vali Yazıcı ve diğer katılımcılar, yetkililerden bilgi aldılar.
Törene, Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Kepsut Kaymakamı Bilal Ölmez, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Kurtuluş Candan, KOSGEB İl Müdür Vekili Kadir Dağdeviren'in yanı sıra üretici birlikleri temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V1N5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28