Körfezexpres
12.Mart.2020
Bu haber 151 defa okundu.

Burhaniye Kemer Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Burhaniye Kemer Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen programla anıldı. Programda resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye girenlere ödülleri Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Garnizon Komutanı Top. Bin. Hüseyin Kıraç tarafından verildi.
İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, Ersoy’un hayatı ve İstiklal marşının yazılma hikayesinin anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle başladı.
Daha sonra Kemer Lisesi öğrencilerinden oluşan ‘Atatürk ve İstiklal Marşı’ isimli oratoryo sahnelendi. Oratoryo sonrası öğrencilerinden oluşan koro sahne alarak dönemin şarkılarını söyledi.
Düzenlenen programda Resim, şiir ve kompozisyon dalında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Garnizon Komutanı Top. Bin. Hüseyin Kıraç’ın verdiği ödül töreni sonrası program toplu koro müzikleriyle son buldu. Programda ayrıca İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili resim sergisi de yapıldı.
Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

J1B5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28