Körfezexpres
12.Mart.2020
Bu haber 358 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesi Ören yolu üzeri Ahmet Akın Kültür Merkezinde yaptırılan Gündüz Çocuk Bakımevi kayıtları başladı.

Eğitim konusunda yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Burhaniye Belediyesi geçtiğimiz ay Bahçelievler mahallesinde yeni bir gündüz bakımevinin temelini atmıştı. Yakın zaman içerisinde de Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde 3-4-5 yaşında yaklaşık 100 çocuğun eğitim alacağı ikinci bir gündüz bakımevinin yapımı tamamlanarak kayıtlara başlandı. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi kayıtları BURSEM Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezinde başladığını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, eğitimin temellerinin atılacağı gündüz bakımevlerini önemsediklerini ve bu sene 4 adet çocuk gündüz bakımevini Burhaniye’ye kazandırmayı planladıklarını belirtti. Asgari ücretli ve tek maaşlı ailelere destek olacak bir proje olduğunu ve kadının topluma katılmasında en büyük etken olduğunu ifade etti. Başkan Deveciler “Bu yuvalarımız da Aybüke öğretmenlerimiz yetişecek ve bizlerde bu çocuklarımıza sahip çıkacağız. Kadınlarımızın mücadelesini, inancını taşıyacak yeni gençliğin temelleri burada atılacağına inanıyorum. Kadınlarımız, annelerimiz çocuklarını gözleri arkada kalmadan bu yuvalarımıza bırakarak topluma katılabilecek ve aile bütçesine katkı sağlayabilecekler” şeklinde konuştu.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi kayıtları için istenen, ÖĞRENCİ KAYIT KABUL EVRAKLARI
Nüfus cüzdan fotokopisi (çocuk, anne, baba), Çocuğa ait fotoğraf (2 adet), Nüfus kayıt örneği Veli ikametgâh senedi, Anne - Baba ücret bordrosu ve SGK. Dökümü, Çocuğun aşı kartı fotokopisi ,Sağlık raporu (Sağlık ocağından veya bir çocuk doktoru tarafından verilecek)Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C2V6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28