Körfezexpres
9.Mart.2020
Bu haber 401 defa okundu.

Eğitim-sen Burhaniye temsilciliği 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü etkinliğine yoğun katılımla Reha Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Kasım ayından bu yana müzik öğretmeni Funda Aktaş tarafından çalıştırılan Eğitim-Sen üyesi kadınların oluşturduğu emekçi kadın korosu Reha Yurdakul Kültür Merkezinde Mücadele Kadınları Birleştirir, Kadınlar Dünyayı Özgürleştirir sloganı ile verilen konserde salon katılımcılar almadı. Polifonik Kadınlar korosu her seslendirdiği türkü sonrası ayakta alkışlandı. Yaklaşık dört aylık emeklerinin karşılığını yüzlerce kişinin alkışları ile alan Polifonik kadın korosu elamanları gece sonunda sahneden çok mutlu bir şekilde indiler.
Burhaniye Belediye Başkanı Murat Yazgan’ında izlediği konser sonrası konuşan Baştemsilci Mahmut Akgök; “biz sendika olarak eşitlik özgürlük ve adalet mücadelesi içinde olan bir emek örgütüyüz.. örgütlülüğümüzün temel ilkeleri doğrultusunda 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü Emek vurgusu dünya ve ülke kadınlarımızın yaşadığı güncel sorunlara dikkat çeker içerikte ve sorunların çözümüne dair sözümüzü söylemek ve değerlendirmek amacındayız.... İşte bu amaçla kadın arkadaşlarımız kasım ayı itibariyle koro, oratoryo ve diğer çalışmalarını başlattılar, büyük bir özveriyle ve disiplinli bir şekilde sürdürülen hazırlıkların bu yılki emekçi kadınlar günü etkinliklerini günün anlamına uygun bir içerikle emekçi kadınların eşitleşme ve özgürleşme mücadelesini katkı sunacak bir nitelikte biçimlendirerek bu akşam konserlerini verdiler. Emekçi kadın üyelerimizin bu akşam gördük ki emekleri karşılıksız kalmadı bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ediyorum dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K1C5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28