Körfezexpres
8.Mart.2020
Bu haber 168 defa okundu.

Vali Yazıcı mesajında, kadınların hak mücadelesinde devletin bütün kurumlarıyla kadınların yanında yer aldığını söyledi.

CESARETİ VE FEDAKÂRLIĞIYLA ADINI TARİHE YAZDIRMIŞTIR
Türk kadınının millet ve devlet yapısının odağında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, Tarihin her döneminde erkekler ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Türk kadını özellikle Milli Mücadele döneminde sergilediği özverili ve vatansever tutumuyla destanlaşmıştır. 93 Harbinde Ruslarla mücadele eden Nene Hatun ile başlayan Türk kadınının memleketi düşmanlardan kurtarma azmi Millî Mücadele'de had safhaya ulaşmıştır. Kurtuluş Savaşının bütün cephelerinde aktif rol oynayan kadınlarımız cesareti ve fedakârlığıyla adını tarihe yazdırmıştır. dedi.
GELECEĞE İLİŞKİN EN BÜYÜK GÜVENCELERİMİZDENDİR
Çalışan, üreten konumdaki kadınların sayısının hızla artmaya başladığını ifade eden Vali Yazıcı, 'Cennet Anaların Ayakları Altındadır' diyen bir medeniyetten gelen ülkemiz kadınları bugün, bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren, geleceğe ilişkin en büyük güvencelerimizdendir. Devletimiz son yıllarda kadının ekonomide, sosyal hayatta, kısacası hayatın tüm alanlarında eşit, adil ve daha fazla yer alması için çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Bu yasaların hayata geçirilmesi için de her türlü desteği proje, eğitim ve iş kurma desteklerini takip etmekteyiz.dedi.
HER BİRİMİZ ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPMALIYIZ
Kadına şiddetle mücadelede devletin ciddi anlamda çalışmalarının olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile Adalet, İçişleri, Milli Savunma, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile protokol imzalanmış, kadına şiddetle mücadelede ilgili kurumlara eğitim verilmiştir. Böylece ilgili bakanlıklar ve kuruluşlar, merkezde ve taşrada kendi paydaşları ile işbirliğine giderek kadına yönelik şiddetle ilgili mücadele etmektedirler. Onun için kurumlar olarak her birimiz üzerimize düşenleri yapmalıyız. Tabi, sadece bizim yapmamız da yetmiyor. Toplumu topyekûn bu sürecin bir parçası haline getirmeliyiz. dedi.
İNANÇ VE DEĞERLERİMİZ HİÇBİR ŞİDDETİ TASVİP ETMİYOR
İnanç ve değerlerimizin hiçbir şiddeti tasvip etmediğini ifade eden Vali Yazıcı, Sevgiyi saygıyı anlayışı egemen kılmalıyız. Bizim medeniyetimiz kadını tarihin her döneminde baş tacı yapmıştır. Kadınların güçlü olduğu toplumlar daha başarılıdır. Kadına yönelik şiddetle her zaman mücadele edeceğiz ve mağdur kadınlarımızın destekçisi olacağız. Kadınlara yönelik şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez. Şiddet insanlık suçudur. Bu yüzden şiddetle mücadele hususunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. dedi.
AİLE BİRLİĞİNİN EN ÖNEMLİ UNSURU
Kadınların bir gün değil yılın her gününde değerli olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan Türk kadını ve Türk annesi daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur. Ülkemizin bekası için Şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyorum. Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Bu duygularla, başta Şehit ve Gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutluyorum. ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

R3J8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28