Körfezexpres
6.Mart.2020
Bu haber 366 defa okundu.

Nitelikli bireylerin yetişmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin kitap okuma alışkanlıklarının arttırılması amacıyla Balıkesir Valiliğince ilimiz genelinde başlatılan Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında okul ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilerle aynı sıraları paylaşan ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni ile bu haftaki program çerçevesinde koordinatörü olduğu Şehit Mustafa Serin Ortaokulunu ziyaret etti.

Öğretmenlerle gerçekleştirilen değerlendirme sohbeti sonrası 5. Sınıf öğrencileriyle okuma yapan Kaymakam ÖNER, öğrencilerle de boş zamanları değerlendirme üzerine bir sohbet gerçekleştirerek öğrencilere, oyunlarını makinelerle, bilgisayarlarla değil mahallede arkadaşlarıyla birlikte oynayarak ve birbirleriyle birebir vakit geçirebilecekleri aktivite ve etkinlik alanlarına yönelmek suretiyle yapmalarını tavsiye etti. Bununla birlikte öğrencilere boş vakitlerini değerlendirmenin yol ve yöntemlerinden birinin de mutlaka kitap okumak olmasını ve kitap okuma alışkanlığı kazanmanın faydalarını anlattı.
Program sonunda Kaymakam Öner, sınıfta en çok ve aynı zamanda anlayarak kitap okuyan bir öğrencimize annesi ve babasının katılımı ile bir bisiklet hediye etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L3D7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28