Körfezexpres
4.Mart.2020
Bu haber 145 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi olağan Mart ayı Meclis toplantısı İdlip’te Şehit olan kahraman Askerlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler meclis açılış konuşmasında şehitlere değinerek şunları söyledi “Ülkemiz zor bir zamandan geçiyor. Kısa zaman önce Suriye Idlib’de şehit olan kahraman Mehmetçiğimizin acısını ülke olarak üzüntü içerisinde yaşadık. Suriye sorununun, bu aşmaya gelmeden siyasi olarak çözüme kavuşturulmasını ümit etmiştik ama maalesef ki olaylar acı veren bir hal aldı. Tek yürek olarak, duyarlılığımızı ve soğukkanlılığımızı korumak zorundayız. Bölge de ateşkesi sağlayacak ortamın oluşturulması ve acıların son bulması gerekmektedir. Buradan özveriyle görev yaparak gözlerini kırpmadan hayatlarını hiçe sayan Kahraman ordumuzun tüm mensuplarına saygılarımı sunuyor. Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak için İdlib'de görev yapan, rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahraman evlatlarımıza, Allah tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Mecliste Ak Parti Gurubu adı söz alan Namık Kemal Gedikoğlu ve İYİ Parti gurubu adına söz alan Bülent Başaran’da yaptıkları konuşmalarda rejim güçlerinin yaptığı saldırıyı lanetleyerek, şehitlere başsağlığı ve yaralılara şifa dilediler.
Meclis toplantısı öncesi gündem dışı konuşmaların yapılmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin 3. Maddesi olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Ahmet Akın Kültür Merkezinde açılacak olan Gündüz Çocuk Bakımevine isim verilmesi konusunun görüşüldü ve Batman’da 2017 yılında 8 aylık öğretmenken hain saldırıda şehit olan Şenay Eybüke Yalçın ismi verilmesi önerisi mecliste oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 4. Maddesi olan 7. Kızıklı yağlı pehlivan güreşlerinin tarihi ve programının belirlenmesi için oy birliği ile Belediye Başkanına yetki verildi. 5. Madde Haziran ayı içinde 2. Si yapılacak olan Kitap Fuarının tarihinin ve programının belirlenmesi için Belediye Başkanına oy birliği ile yetki verildi. Ağustos ayı içinde yapılacak 31. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalinin tarihinin belirlenmesi ve programının hazırlanması için Belediye Başkanına oy birliği ile yetki verildi. Şubat 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Şarköy Mahallesinde Zeytinalanı mevki 455 ada 17 parselde kayıtlı 569,62 m² yüzölçümlü ve 455 ada 19 parselde kayıtlı 57,35 m² yüzölçümlü iki adet zeytinlik vasfındaki taşınmazları toplulaştırmak amacıyla vatandaşça satın alma talebini içeren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması konusunda hazırlana ortak komisyon raporu Plan Bütçe komisyonu Başkanı Oktay Erbalaban tarafından okunan rapor ret edilmesi konusunda ki raporu oy birliği ile kabul edildi.
oy birliği ile kabul edildi. - Şubat 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Taylıeli Mahallesinde Bahçearası mevki 479 ada 18 parselde kayıtlı 510,04 m² yüzölçümlü bahçe vasfındaki taşınmazı toplulaştırmak amacıyla vatandaşça satın alma talebini içeren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporu okunarak komisyonun ret edilmesi konusunda ki raporu oy birliği ile kabul edildi.
Mart ayı olağan Meclis toplantısı 1. Oturumu tamlanarak 2. Oturumun 6 mart Cuma günü yapılmasına karar verildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I1A5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28