Körfezexpres
4.Mart.2020
Bu haber 381 defa okundu.

Burhaniye İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Faruk Kızıklı İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Şehit Yılmaz Kobak İlkokulunda düzenlenen kurs çalışmalarını eşi Zehra Mine Öner ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Hüseyin Öner, kursiyerlerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Program kapsamında yetişkinlere özel okuma-yazma kursları ile okullarımızda devam eden keman ve akıl oyunları kursları ziyaret edildi.

Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan ve yoğun ilgi gören Okuryazarlık Seferberliği kampanyası kapsamında ilçemiz Halk Eğitim Müdürlüğünce açılan 21 kursta 2019-2020 dönemi boyunca 110 kursiyere ulaşıldı.
Ziyarette eşi ile birlikte kursiyerlerle sohbet eden Kaymakam Öner; kendilerini cesaretlerinden ötürü kutlayarak okur-yazar olma yolunda atılan bu güzel adımın ilçemizde görmüş olduğu ilginin günden güne artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2018’den bu yana devam eden kampanya kapsamındaki kurslar sayesinde okuma yazma öğrenecek olan vatandaşlarımızın günlük hayatlarında ve vatandaşlık haklarını kullanma yolunda büyük kolaylıklar yaşayacaklarını dile getirerek tüm kursiyerlere başarılar diledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Q0I4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28