Körfezexpres
3.Mart.2020
Bu haber 228 defa okundu.

Balıkesir Merkez ve Bandırma ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda silahlı suç örgütü kurdukları iddiasıyla 10 şahıs gözaltına alındı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin eş zamanlı düzenlediği operasyon kapsamında, ''Silahlı suç örgütü kurmak suretiyle nitelikli yağma, tehdit, yaralama, ihaleye fesat karıştırma, çek senet tahsilatı yapmak, tefecilik, ruhsatsız silah kullanma ve bulundurma'' suçlarından dolayı 10 şahıs gözaltına alındı, soruşturma devam ediyor.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan şikâyetler üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 ay süren teknik takip sonucunda Balıkesir Merkez ve Bandırma ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi, silahlı suç örgütü kurdukları öne sürülen 10 kişiyi gözaltına aldı.
Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ihaleye fesat karıştıkları iddiasıyla 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ihalelere fesat karıştıran kişilerin tespiti yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucu Balıkesir polisi Balıkesir Merkez ve Bandırma ilçelerinde şüpheli 10 kişiyi yakalamak üzere operasyon düzenledi.
Belirlenen adreslere operasyon düzenleyen polis ekipleri 10 kişiyi gözaltına aldı. Polisin, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bu örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde ihaleye fesat karıştırmak' suçlarına yönelik düzenlediği operasyon ile ilgili soruşturma sürüyor.
Yapılan ikamet ve iş yeri aramalarında; 5 adet 9 mm ve 7.65 çapında olmak üzere farklı markalarda ruhsatsız tabanca, 45 adet 9 mm çapında mermi ve 11 adet 7.65 çapında mermi, 1 adet pompalı av tüfeği ve bu tüfeğe ait 38 adet fişek, 1 adet kelepçe ve 1 adet el telsizi, 295.000 TL nakit para, isimli ve isimsiz piyasa değeri 4 Milyon TL olduğu düşünülen çok sayıda çek ve senet, dijital materyaller ele geçirilmiş, adli tahkikata başlanılmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

W2O6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28