Körfezexpres
29.Şubat.2020
Bu haber 134 defa okundu.

Salı Günü saat 16.00 da Belediye Meclis salonunda toplanacak olan Belediye Meclisinin gündeminde 14 madde bulunuyor.

G Ü N D E M :
1- Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Avunduk Mahallesi Çapacı mevki 199 ada 50 ve 51
no’lu parselleri satın alma talebi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
2- Burhaniye Kent Konseyi Başkanlığının 19022020 tarih ve 20206 sayılı ilçe pazaryerleri sorunları konulu yazısının görüşülüp karara bağlanması.
3- Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Ahmet Akın Kültür Merkezinde açılacak olan Gündüz Çocuk Bakımevine isim verilmesi konusunun görüşülüp karara bağlanması.
4- 2020 Yılı Mayıs Ayı içerisinde Belediyemizce düzenlenecek olan 7. Kızıklı Yağlı Pehlivan Güreşlerinin gününün ve programının belirlenmesi için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusunun görüşülüp karara bağlanması.
5- 2020 Yılı Haziran Ayı içerisinde Belediyemizce düzenlenecek olan 2. Burhaniye Kitap Fuarının günlerinin ve programının belirlenmesi için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusunun görüşülüp karara bağlanması.
6- 2020 Yılı Ağustos Ayı içerisinde Belediyemizce düzenlenecek olan 31. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalinin günlerinin ve programının belirlenmesi için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusunun görüşülüp karara bağlanması.
7- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Şarköy Mahallesinde Zeytinalanı mevki 455 ada 17 parselde kayıtlı 569,62 m² yüzölçümlü ve 455 ada 19 parselde kayıtlı 57,35 m² yüzölçümlü iki adet zeytinlik vasfındaki taşınmazları toplulaştırmak amacıyla vatandaşça satın alma talebini içeren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
8- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Taylıeli Mahallesinde Bahçearası mevki 479 ada 18 parselde kayıtlı 510,04 m² yüzölçümlü bahçe vasfındaki taşınmazı toplulaştırmak amacıyla vatandaşça satın alma talebini içeren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
9- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Kuyumcu Mahallesinde Kaplan mevki 160 ada 23 parselde kayıtlı 1.678,78 m² yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmazı toplulaştırmak amacıyla vatandaşça satın alma talebini içeren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
10- Meclise havaleli İmar planı tadilat tekliflerinin görüşülüp karara bağlanması.
11- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Turizm Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna birlikte havale edilen İlçemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren pansiyonların
standartlarının sağlanması, turizmin geliştirilmesi amacıyla şartların belirlenmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını içeren verilen öneri ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
12- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi destekli Tüm Körfez Halkına hitap edebilecek, ihtiyacı karşılayabilecek Alzheimer Yaşam Evi kurulmasını içeren verilen öneri ile ilgili hazırlanan komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
13- Şubat 2020 Meclis Toplantısında Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilen Burhaniye Belediyesi bünyesine bağlı sağlık birimlerinin içerisine Bağımlılık Dayanışma Arındırma Ve Rehabilitasyon Merkezi kurulmasını içeren verilen öneri ile ilgili hazırlanan komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
14- Nisan 2020 Meclis toplantısının tarih ve saatinin belirlenmesi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S4K8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28