Körfezexpres
28.Şubat.2020
Bu haber 360 defa okundu.

Havran ve Burhaniye’de kırsal mahallelerde bağ evlerinden hırsızlık yaptığı tespit edilen bir kişi yakalandı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığına bağlı Havran İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde son zamanlarda meydana gelen faili meçhul bağ evinden hırsızlık olaylarına yönelik Burhaniye ve Havran İlçe Jandarma Komutanlıkları ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ve JASAT timinden oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; Havran ilçesi Büyükdere, Çamdibi ve Kalabak mahalleleri ile Burhaniye Kızıklı ve Börezli mahallelerinde yapılan araştırmalarda şüpheli bir motosikletin dolaştığı tespit edilmiş fakat şahsın kimliği tespit edilememiştir.
Şüpheli şahsın kimlik tespiti için yapılan kamera görüntüleri incelenmesi esnasında bahse konu şüpheli aracın Börezli mahallesi istikametine doğru seyir halinde olduğu tespit edilmiş, süratle motosikletin görüldüğü bölgeye intikal edilerek durdurulan motosikletteki şüphelinin E.E. olduğu, motosiklette yapılan kontrolde; (1) adet motorlu testere, (1) adet kadın çantası, (1) adet eski tip ev telefonu tespit edilmiş olup, şüpheli şahıs suçüstü yakalanmıştır. Şüpheli şahıs E.E. ile yapılan ön görüşmede; Y.K. isimli şahsa ait bağ evinden hırsızlık yaptığını itiraf etmiştir.
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelinin ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (1) adet motorlu testere, (1) adet su boru kaynak makinesi, (1) adet şarjlı matkap, (2) adet matkap, (3) adet elektrikli testere, (2) adet av tüfeği, (3) adet güneş enerji paneli, (1) adet çanta, (5) adet el testeresi, çok sayıda anahtar takımı, (1) adet el feneri, marangoz malzemeleri, (2) adet akü, (1) adet termos, (60) adet av tüfeği fişeği, değişik ebatta kablolar, (3) adet flash bellek, (5) adet inşaat eldiveni, (3) adet radyo teyp, keski aletleri ve bol miktarda tornavida çeşitleri ele geçirilmiştir.
Şüpheli E.E. ile yapılan görüşmede, çaldığı bazı malzemeleri Havran ilçe merkezinde hurdacılık yapan S.T.'ye sattığını itiraf etmiş, S.T. isimli şüpheli şahıs ile yapılan görüşmede, (1) adet av tüfeği, (3) adet motorlu testere, (1) adet elektrikli matkap, değişik ebatta matkap uçları, (50) metre uzatma ara kablosu ve (1) adet spiral makinesi şahıstan teslim alınmıştır.
Yapılan tahkikat, alınan ifadeler ve yer göstermeler neticesinde şüpheli şahıs E.E.'nin (10) ayrı hırsızlık olayının şüphelisi olduğu tespit edilmiş, toplam değeri (70.000) TL olan hırsızlık malı ele geçirilmiş ve hak sahiplerine eksiksiz olarak teslim edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak yakalanan E.E. ve S.T. isimli şüpheli şahıslar gözaltına alınarak haklarında yasal işlem başlatılmıştır denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V7N1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28