Körfezexpres
22.Şubat.2020
Bu haber 214 defa okundu.

Balıkesir ve Çanakkale'de jandarma ekiplerince uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, Balıkesir ili Gönen ve Bandırma ilçelerinde liderliğini S.G.'nin yaptığı, A.E., Ö.A., E.Ç, Z.Y., Ç.Ç., S.E. ve K.B. isimli şahısların uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yaptıkları tespit edilmiştir. Adli makamlardan alınan soruşturma kararına istinaden tüm şahıslar takibe alınmıştır. Takipler esnasında (3) şüpheli yakalanmış ve üzerlerinde (5) gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir.
Diğer şüphelilerin yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla 20.02.2020 tarihinde KOM Şube Müdürlüğü, GKİT Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Gönen ve Bandırma İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Uyuşturucu Madde Arama Köpek Unsurlarının katılımıyla; Gönen ilçesi Gündoğdu, Kurtuluş, Malkoç ve Plevne Mahallelerinde, Bandırma ilçesi Paşakent Mahallesinde, Çanakkale ili Yenice ilçesi Araovacık Mahallesinde ve Lapseki ilçesi Kangırlı Mahallesinde bulunan (8) ayrı adreste eş zamanlı olarak icra edilen arama neticesinde;
(900) gram kubar esrar,
(600) gram toz esrar,
(100) gram metamfetamin,
(7) adet ecstasy, (25) gram marijuana maddesi,
(100) gram skunk maddesi,
(50) gram kenevir tohumu,
(10) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, (4) adet uyuşturucu madde öğütme aparatı, (4) adet uyuşturucu madde kullanma düzeneği, (2) adet hassas terazi, (1) adet 7,65 mm ruhsatsız tabanca, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (15) adet 7,65 mm tabanca fişeği, (18) adet av tüfeği kartuşu, (1) adet muşta, (2) adet komando bıçağı, (1) adet masonet tipi kelepçe, (7500) lira suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirilmiştir.
Ele geçirilen malzemelere el konulmuş, (8) şüpheli gözaltına alınarak suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçundan adlî tahkikata başlanmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

J5B9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28