Körfezexpres
22.Şubat.2020
Bu haber 408 defa okundu.

Milli Savunma Üniversitesine (MSÜ) bağlı Balıkesir'deki Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda 15. Dönem Astsubay Çavuşların mezuniyet töreni yapıldı.

Milli Savunma Üniversitesine (MSÜ) bağlı Balıkesir'deki Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda 2123 askeri öğrenci için mezuniyet töreni yapıldı.
Vali Ersin Yazıcı, okul birincisi Tnk. Astsubay Çavuş Mahmut Enes Cömert'e diplomasını verdi.
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda 15. Dönem Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine Katılan Astsubay Çavuşların (ASTTASAK) mezuniyet törenine katıldı.
HER TÜRK GENCİ VE İNSANININ DEĞİŞMEYEN TEMEL TARİHİ GÖREVİ
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Topçu Albay Yüksel Kolcu, her Türk genci ve insanının değişmeyen temel tarihi görevinin, Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak olduğunu söyledi.
Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Topçu Albay Yüksel Kolcu konuşmasının devamında ise, Askerliğin temelinin disiplin ve mutlak itaat olduğunu ve silah arkadaşlığının kutsiyetini her zaman hatırlayınız. Askerliğin ve üniformanın onurunu her şeyin üstünde tutup bunlara zarar verecek her türlü tutum ve davranıştan uzak durunuz. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi, 'Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak' sözünü aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayınız. Savaşın sadece tankı, tüfeği, uçağı iyi kullanmakla kazanılmadığını, sağlam bir duruşla ve imanla kazanıldığını da unutmayın. Her zaman milli iradeye saygılı, Türk Milletinin ve demokrasinin emrinde olun. ifadelerini kullandı.
GÖZÜMÜZDE VATANIMIZDAN BAŞKA BİR ŞEY YOKTUR
MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu da, törende yaptığı konuşmada, üniversitelerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine personel yetiştirme adına kısa sürede önemli rolleri yerine getirdiğini söyledi.
Milli Savunma Üniversitesine yapılan eleştirilere de değinen Prof. Dr. Afyoncu, konuşmasını şöyle tamamladı:
Milli Savunma Üniversitesi olarak, yolumuz Metehan'dan Alpaslan'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e uzanan ve 2 bin 200 yıllık Türk devlet geleneklerine dayanan milli yoldur. Dış kaynaklı bazı faaliyet merkezlerinin tuhaf yorumları ve amatör kışkırtma çabaları bizi haklı çabamızdan ve yolumuzdan hiçbir şekilde geri döndüremez. Şairin dediği gibi, gözümüzde vatanımızdan başka bir şey yoktur. dedi.
Törene Vali Ersin Yazıcı, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hv. Tümgeneral Okay Yılmaz, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Kara Kuvvetleri Tayin Daire Başkanı Tuğgeneral Sebahattin Kılınç, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Topçu Albay Yüksel Kolcu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Bakım, Mühimmat Okulu Eğitim Merkez Komutanı Bakım Albay Mehmet Gücü, Milli Savunma Üniversitesi MSGE Müdürü Topçu Albay Mehmet Örken, Balıkesir Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal ve öğrenci aileleri katıldı.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere protokol tarafından diplomaları verildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M9E3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28