Körfezexpres
21.Şubat.2020
Bu haber 441 defa okundu.

Burhaniyeli hayırsever Nur Çakıroğlu Albak tarafından yaptırılan Nur Çakıroğlu Albak gündüz bakımevi temeli törenle atıldı.

Temel atma töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Konuşmalar öncesi Burhaniye Belediyesi sosyal etkinlik merkezi halk oyunları ekibi gösterilerini sergilediler. Günün ilk konuşmasını hayırsever Nur Çakıroğlu Albak yaptı. Nur Çakıroğlu Albak Ben 50 yıldır Burhaniye dışında yaşamama rağmen aynı sevgi, aynı heyecan aynı istekle koşarak geliyorum selam olsun Burhaniye’de yaşayanlara. Ben Çakıroğlu ve Sucuoğlu ailelerinin çocuklarıyım. Dedelerim kurtuluş savaşına katılmışlar Babam Ferit Çakıroğlu 1984-1987 yıllarında Burhaniye Belediye Başkanlığı yaptı. Bu okul projesini gerçekleşmesini çok uzun zamandır istiyordum. İlk görüşmelerimiz Belediye Başkanı Fikret Akova ile başladı. Daha sonra Belediye Başkanı Necdet Uysal ile görüştük ancak nedense gerçekleştiremedik. Çocukluk ve okul arkadaşım Belediye Başkanı Ali kemal Deveciler ile bugün gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum Projenin hazırlanmasında desteği olan Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’e Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’ye Belediyemiz mimarlarına ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün bizler burada yalnız bırakmayan anneme yurt dışından gelerek yanımda olan kızıma ve bu proje için beni destekleyen vazgeçirmeyen eşime ve sizlere çok teşekkür ediyorum dedi.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler” Sayın Kaymakamım, değerli Milletvekilleri, değerli Belediye Başkanlarım, siyasi partilerimizin değerli temsilcileri, basınımızın saygıdeğer temsilcileri ve çok kıymetli Burhaniyeli hemşehrilerim.
Burhaniye Belediyesi Nur Çakıroğlu Albak Gündüz Bakımevimizin temel atma törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Bugün, önemli bir projenin temelini atıyoruz. Eğitim alanında hayatımıza yön verecek adımların atılacağı merkezimizin, yapı taşlarını inşa etmeye başlıyoruz. Burada temellerini oluşturduğumuz Çocuk Gündüz Bakımevimiz, bizim gelecek nesillerimizi şekillendirecek en önemli projelerimizden biri.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, eğitimin temelini bu merkezimizde kazanacaklar. Bu yuvamızda yetişen çocuklarımız, hem güvenli bir ortamda eğitim alacak, hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı bulacaklar.
Saygıdeğer konuklar;
Biz göreve gelmeden önce vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz. Yerel yönetim olarak böyle bir eğitim kurumunu Burhaniye’ye kazandırmanın haklı gururu içerisindeyiz. Buradan sizlere müjde vermek istiyorum. Ahmet Akın Kültür Merkezimizde yapmış olduğumuz Çocuk Gündüz Bakımevimiz bitmek üzere en geç mart ayının ilk haftasında faaliyete geçireceğiz. Bunun yanı sıra ilk hedefimiz yılsonuna kadar Burhaniye’mize 4 adet çocuk gündüz bakımevi kazandıracağız. Bunun için de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz..
Sevgili konuklarımız;
Bugün temelini attığımız çocuk gündüz bakımevimiz, ilçemizde yaşayan kadınlarımızın en büyük destekçisi olacak. Annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen kadınlarımız özgürleşmeli. Üretmeli ve topluma katılmalı. Kariyer korkusu yüzünden anneliği düşünmeyen veya çocuğuna bakamama korkusuyla yüzleşmekte kalan kadınlarımızın bu duygularını çok iyi anlıyoruz. Bu projemizle kadınlarımızın çocuklarına kendileri gibi bakacak, güvenebilecekleri anne şefkatiyle büyütebilecekleri yuvalarımızı kazandırıyoruz.
Bugün burada temelini attığımız Çocuk Bakımevimiz 1550 m2 alan üzerine inşa edilecek. Son teknolojiye uygun sisteme sahip bakımevimiz, yerden ısıtma sistemiyle ısınacak. İçerisinde idari birimler, yemekhane, güvenlik, oyun odaları bulunacak binamızda evlatlarımız 5 derslikli sınıflarda eğitimler alacak.. Dışarıda çocuklarımız için oyun ve hobi alanlarının yer alacağı yuvamız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uygun olarak hizmet verecek. Çocuklarımız için en iyi hizmetin sunulacağı Bakımevimizde, 3 ile S yaş arası 100 çocuğumuz geleceğe hazırlanacak.
Saygıdeğer konuklarımız;
Bu projemizle asıl hedefimiz kadınlarımızın toplumda söz ve iş sahibi olmasını sağlamak. Annelerimizin çalışarak aile birliğine katkı sunmasını sağlamak. Hizmete geçireceğimiz Gündüz Bakımeviyle tek maaşlı, özellikle asgari ücretli ailelerimize destek olmak. Kadınlarımız, annelerimiz gözleri arkada kalmadan, çocuklarını güvenle bakımevlerimize bırakarak, çalışıp toplumda ki asıl yerlerini alacaklardır.
Bunların akabinde gerek sosyal, gerek kültürel anlamda birçok yatırımı da Burhaniye’mize kazandırmaya devam ediyoruz. Bunların en başında;
—Sosyal Belediyecilik
—BI RSEM Sosyal Etkinlik Merkezimi kurslarımız Üniversite hazırlık — derslere takviye kursları — Ayda 100 TL ücret
—Kadın Danışma Merkezi
Sayın konuklar;
Kadınlarımızdan, çocuklarımızdan ve geleceğimizden konuştuk ama bu imkanları ve bu merkezimizin Burhaniye’ye kazandırılmasını sağlayan en önemli destekçimiz ve bağışçımız Nur Çakıroğlu Albak adına da birkaç söz söylemeden geçemeyeceğim. Kendisi tam bir eğitim gönüllüsü ve bu konuda ok hassas. Bizle birlikte her aşamada yanımızda yer aldı ve o değerli bilgilerini izlerle paylaşarak önümüzü açtı. Ben şahsım ve Burhaniye adına kendisine teşekkürü bir borç biliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Gündüz Bakımevimizin Burhaniye’ye hayırlı olmasını diliyor Siz konuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, bugün burada çok anlamlı bir projenin temel atma töreninde bir araya geldik. Ben Nur Çakıroğlu Albak hanımefendiye ve değerli eşlerine teşekkür ediyorum Buradan diğer hayırsever vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. İlçemizde eksikliği olan okullarımıza katkılarını bekliyor teşekkür ediyorum dedi. Konuşmaların ardından temel atma töreni sona erdi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N7F2

Haber İhbar



KÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28