Körfezexpres
14.Şubat.2020
Bu haber 88 defa okundu.

201825 Sayılı Kontrol Programları Genelgesi’ne istinaden İl Sağlık Müdür Vekili Uzman Dr. Refik BUDAK başkanlığında il kurulları toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünden edindiğimiz bilgilere göre; Toplantı, ilimizdeki birçok kamu kurumu yetkililerinin katılımı ile müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.
Bulaşıcı olmayan hastalıklar ile mücadele kapsamında öncelikli olarak mevcut durum ortaya konmuş, ardından risk faktörlerine yönelik koruyucu ve önleyici faaliyetler ile yürütülecek programlar üzerinde durulmuştur. İlimizde kurula üye kamu kurumlarının yürüteceği çalışmalar ile “Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol İl Kurulu”, “Kalp ve Damar Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol İl Kurulu”, “Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol İl Kurulu”, “Böbrek Hastalıkları Önleme ve Kontrol İl Kurulu”, “Sağlıklı Yaşlanma İl Kurulu” oluşturularak kararlar alınmıştır. Tüm kurul üyelerince toplantının fayda sağladığı, alınan kararların ve yürütülen çalışmaların titizlikle takipçisi olunacağı belirtilmiştir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G3Y8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28