Körfezexpres
13.Şubat.2020
Bu haber 136 defa okundu.

Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 850 bin gönüllüsünün desteğiyle başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı, Dünya Gönüllüler Günü’nü 1 milyon gönüllüye ulaşma hedefiyle başlattığı GönlünüVer kampanyası devam ediyor.

TEMA Vakfı her geçen gün daha yaşanabilir bir dünya için çalışan, giderek daha da büyüyen bir aile haline geliyor. TEMA Vakfı, bugün toplumun hemen her kesiminden yaklaşık 850 bin gönüllünün desteğini alıyor.
Burhaniye TEMA Sorumlusu Özgür Aras Türkiye’de 20 yaş ve üstü her 120 kişiden birinin gönüllüsü olduğu TEMA Vakfı’nın sürdürdüğü çalışmalar gönüllülerinin üstün gayretleri sayesinde gerçekleşiyor. Gücünü gönüllülerinden alan bir halk hareketi olan TEMA Vakfı’nın gönüllüleri; ağaçlandırma, eğitim, bilgilendirme ve tanıtım, gönüllülük, farkındalık ve savunuculuk alanlarında gerçekleştirilen faaliyetlerde görev alıyor. TEMA Vakfı olarak doğaya gönlünü verenlerin gelecekte milyonlarla ifade edileceğini ümit ettiğimiz bir Türkiye’de yaşanabilir bir gelecek için var gücümüzle çalıştıklarını Burhaniyemizde de gönüllü öğretmenlerimizin desteği ile büyük bir aile olmaya devam ettiklerini belirtti.
8 Eylül ilkokulu 4-C sınıfının tüm öğrencileri de TEMA Gönüllüsü oldular ve bu sınıf öğrencileri TEMA Gönüllüsüdür” yeşil yaprağını sınıflarına astılar. Sınıf öğretmeni ve TEMA gönüllüsü Serap Ocaktürk Gözlem kutularıyla okul bahçemizde çevrelerinde incelemelerde bulunarak notlar aldıklarını, organik gübre ve kağıt havlu rulolarına ve Yumurta kabuklarının içine tohumlar ektiklerini, Okulumuzda uygulama bahçesi yapmak için zemin hazırladıklarını belirtti. İlçe Milli eğitim müdürü Bora Zihni ve okul müdürü Ali Bayraktar öğrencilere bu anlamlı katılımları için teşekkür ettiler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

X6P0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28