Körfezexpres
12.Şubat.2020
Bu haber 120 defa okundu.

Her yıl 11 Şubat tarihinde kutlanan 112 günü nedeniyle Balıkesir 112 Acil Çağrı Merkezinde bulunan birim temsilcileri Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, '112 Günü' nedeniyle 112 Acil Çağrı Merkezi heyetini kabul etti.
Vali Yazıcı'nın makamındaki ziyarette 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Eroğlu ile ambulans, itfaiye, polis, AFAD, jandarma ve orman yangın ihbar temsilcileri yer aldı.
Kabullerinden dolayı Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Eroğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
SANİYELER DAHİ ÖNEMLİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve '11 Şubat 112 Günü'nü tebrik eden Vali Ersin Yazıcı, '112 Acil Çağrı Merkezi'nin hayata geçirilmesiyle, kurumlar arasındaki koordinasyonun hızlı ve etkin bir şekilde temin edildiğini, dolayısıyla olası hadiselere müdahale konusunda ciddi bir zaman ve kaynak tasarrufu sağlandığını söyledi.
Tek numara acil çağrı sisteminin önemini vurgulayan Vali Yazıcı, 112 hepimizin bildiği gibi hayat kurtarıyor. Hayat kurtarırken de dakikalar bazen de saniyelerin dahi önemli olduğunu ifade etti.
HERKES İÇİN BÜYÜK BİR SORUMLULUK
'112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz meşgul edilmemesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, 112 Acil Çağrı Hattı'nın gereksiz meşgul edilmesi zaman ve işgücü kaybına yol açmakta daha önemlisi gerçek acil vakalara ulaşmakta sorun yaratmaktadır. 112 Acil Hattı'nı gereksiz aramayalım ki canlar kurtulsun. Bu herkes için büyük bir sorumluluk ve aynı zamanda büyük bir mesuliyettir.ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S9L3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28