Körfezexpres
12.Şubat.2020
Bu haber 361 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasını ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, cam ve kimyasallar alanlarında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Balıkesir Cam Elyaf üretim tesisinde incelemelerde bulundu.
Balıkesir OSB'de bulunan fabrikada, cam elyaf üretimi yapılan tesislerin üretim hatlarını gezen Vali Yazıcı, fabrika yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Fabrika tesislerinde incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'de önemli bir yatırım gerçekleştiren Şişecam Cam Elyaf Fabrikasının ülkemizin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer aldığını ifade ederek, tüm çalışanlara kolaylıklar dileğinde bulundu.
BÜYÜK KATMA DEĞER SAĞLIYORLAR
Sanayici ve iş insanlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak, sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmalarını yerinde görmek amacıyla bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiğini dile getiren Vali Yazıcı, sanayi kuruluşlarının hem üretim hem de istihdam alanında şehrimizin ve ülkemizin ekonomik yönden kalkınmasına büyük katma değer sağladığını söyledi.
BALIKESİR'İN LOKOMOTİF KURULUŞLARINDAN BİRİ
Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasının Türkiye'de ilk olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, Şişecam, Balıkesir'in lokomotif kuruluşlarından biri. Her geçen gün ileriye giden bir fabrikamız var. Bu işletmenin ilimizde ve dünya çapında yerinin olması çok önemli. diye konuştu.
KAPILARIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Balıkesir'in ihracatını yükselten önemli sektörlerin olduğunu belirten Vali Yazıcı, bu sektörlerin şehrin hem sanayisini hem de ticaretini arttırdığını kaydetti. Balıkesir'in daha çok kalkınması için her türlü çabayı gösteren sanayici ve iş insanlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye'nin ekonomik anlamdaki büyümesinin üretimle olacağına işaret etti.
BU TÜR TESİSLER DİĞER YATIRIMLARA ÖRNEK OLACAKTIR
Ülke olarak sanayide ilerlememiz adına potansiyelin var olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye'nin sanayileşmesi, kalkınması, büyümesi, her anlamda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması yolunda üreticilerimizin katkılarına inanıyoruz, onlara güveniyoruz. Balıkesir her bakımdan, tarımıyla, sanayisiyle ön planda olan bir şehir. Üretim olmadan kalkınmanın devamlılığının olması mümkün değil. Firmalarımız da önemli çalışmalar yapıyor. Üreticilerimiz kendilerini yenilemek ve geliştirmek için çaba gösteriyor. Bu tür tesisler diğer yatırımlara örnek olacaktır. Bugün Balıkesir Türkiye'nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir. İmalat sanayisinden ihracata, bütün üretim alanlarına kadar Türkiye'de belirleyici bir kent olma yolunda ilerliyor. Bunu daha iyiye, ileriye ve inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği ve hepimizin inanarak, gayretle gerçekleştirmek için çaba sarf ettiği, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisinden biri olmak hedefiyle bu süreci daha önemsiyoruz. Tüm üreticilerimize, ekonomimize katkı sağlayan sanayicimize teşekkür ediyorum. dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M1E5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28