Körfezexpres
11.Şubat.2020
Bu haber 397 defa okundu.

Burhaniye SOL Parti İlçe Örgütü Cumhuriyet Meydanında açtığı standında doğalgaz faturalarına dikkat çekerken halkın cebinden aldıklarınızı geri verin dediler.

Burhaniye SOL Parti açtığı standında dağıttığı broşürlerde, Doğalgaza bir yıl içinde yaklaşık yüzde 50 zam ya¬pıldı. Faturalar al yakıyor, ısınamıyoruz.
Halkın Cebinden Alıyorlar Kasalarını Dolduruyorlar
Zam zam üstüne zam yapanlar ise kasalarını dol¬duruyor. Başkentgaz, Kızılay üzerinden Ensar’a 8 milyar dolar aktarabilecek kadar kazanıyor. Bu sadece Ensar’a aktarılan para, benzer şekilde pek çok kurum üzerinden iktidara para aktarılıyor.
Anlaşılıyor ki Başkentgazm kasası zamlarla dol¬dukça doluyor. Zamlar, anlatıldığı üzere bir zaruret değil; kasalarını daha fazla doldurmak için halkın cebine göz diken bir açgözlülüğün ifadesi.
Halkın Cebinden Aldıklarınızı Geri Verin
İktidardan ihale alarak zenginleşen; halktan aldıkla¬rına iktidarın paralel kasasına aktaran bu adaletsiz, soyguncu, vurguncu düzene artık yeter. Doğalgaza yapılan zamlar geri çekilmeli, gizli Ensar vergisiyle halkın cebinden çaldıkları her şey geri verilmelidir.
Birleşelim, Sesimizi Yükseltelim
Bu soygunculuğa karşı sessiz kal¬mayalım. Bizler evlerimizi ısıtamazken, çocuk¬larımız okullarına sabahları titreyerek giderken binlerinin bizim paramızla yaşadığı karunluğu kabul etmiyoruz.
Bunu durdurabil¬mek ancak, birleşip, her yerde se¬simizi yükseltmekle mümkündür. Açık ve gizli vergilerle yürütülen soyguna hayır diyelim İfadelerine yer verdiler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O8G3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28