Körfezexpres
5.Şubat.2020
Bu haber 310 defa okundu.

Balıkesir polisi çocukların korunması ve vatandaşların huzur ve güven ortamını arttırmak amacıyla il genelinde uygulama yaptı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması yaptı. 108 ekip ve 338 polis memuru ile yapılan Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetimi ve Tek Dal Sigara Uygulaması denetimlerinde il genelinde okul çevresindeki parklar, bahçeler, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia, tekel ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonlarının genel güvenlik ve asayiş yönünden denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde 3 bin 889 şahsın GBT kaydı sorgulanırken, 515 servis aracı kontrol edildi. 19 araç sürücüsüne 8.294 TL. cezai işlem yapılırken, 5 araç trafikten men edilmiştir. Yapılan denetimlerde 15 aranan şahıs yakalanırken, 4 kişiye adliidari işlem yapılmıştır. Uygulamalarda 1 adet yivsiz av tüfeği de ele geçirilmiştir.
Çocuk ve gençlerin huzur ve güvenliğine yönelik denetimler aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir. Çocuklarımızın suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, güvenli bir ortamda eğitim-öğretim hayatını sürdürmelerini sağlamak için ekiplerimiz tarafından uygulamalar kararlılık ve titizlikle devam edecektir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M1E5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28