Körfezexpres
3.Şubat.2020
Bu haber 278 defa okundu.

Ayvalık Altınova Mahallesinde Tarımsal kredi Kooperatifinden hırsızlık yapan zanlılar Jandarmanın takibi sonucunda yakalandılar.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada; Ayvalık-Altınova Jandarma Karakol Komutanlığına 03 Ocak 2020 tarihinde, Altınova Tarımsal Kredi Kooperatifinin muhasebe kısmına ait pencere camı kırılmak suretiyle içeriye girilerek (1) adet çelik kasa, içerisindeki kıymetli malzemeler ve (35.000) TL para, (1) adet dizüstü bilgisayar ve (1) adet LCD televizyonun çalındığı bildirilmiştir.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca; İstihbarat Şube Müdürlüğü, JASAT, OYİ ve Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığından kurulan özel ekip tarafından; olay yerinde ve olay yeri çevresinde yapılan kriminal inceleme, istihbari çalışmalar, olay yeri çevresinde bulunan (19) kamera kaydı incelenmesi ve olay yeri çevresinde ikamet edenler ile yapılan görüşmeler neticesinde 19 … … plakalı minibüsle H.K., S.K. ve İ.K. isimli şahısların hurda çelik kasa satmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.
Adli makamlardan alınan arama kararı ile S.K., İ.K., M.K. ve H.K. isimli şahıslar Altınova mahallesi Topçukuru Küme Evlerindeki ikametlerinde yakalanmış, ev ve eklentilerinde arama yapılmıştır. Şüpheliler ile yapılan görüşmeler sonucunda; olay günü çaldıkları çelik kasanın içindeki nakit parayı paylaştıkları, para kasasını ise Altınova mahallesi Çayiçi Bağlık mevkiinde sazlık içerisine attıkları, daha sonra 19 … … plakalı minibüsle sazlık alana giderek kasayı alıp hurdacıya satmak için götürdükleri fakat satamayarak Altınova mahallesi Çayiçi-Bağlık mevkiinde gölete atarak üzerini taşlar ile kapattıklarını itiraf etmişlerdir.
Ayvalık, Madra Çayına attıkları para kasası dalış ekibi ve iş makinesi yardımı ile göletten çıkarılmış, Altınova mahallesi Çayiçi Bağlık mevkiinde sazlık içerisinde
(1) adet çelik kasa,
(16) adet çek,
(156) adet kıymetli evrak bulunmuş ve Tarımsal Kredi Kooperatifi yetkililerine teslim edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili olarak yakalanan (5) şüpheliden S.K., İ.K., M.K. ve H.K. isimli (4)'ü gözaltına alınarak haklarında yasal işlem başlatılmış, hakkında Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, 3 farklı Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık, 3 farklı Bir Yerde Bırakılmakla Birlikte Kilitlenmek Suretiyle Hırsızlık ve Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçlarından yakalama emri bulunan A.C. isimli şüpheli tutuklanarak Burhaniye Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N4F9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28