Körfezexpres
2.Şubat.2020
Bu haber 597 defa okundu.

Tek Listeyle gidilen İYİ Parti Burhaniye 1. Olağan İlçe kongresi Reha Yurdakul Kültür Merkezinde partililerin ve misafirlerin yoğun katılımı ile yapıldı.

Kongrenin divan başkanlığını Fahrettin Sayıt yazmanlıklarını Turgut Kazan ve Nihal Öcal yaptılar. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı ayakta alkışlandı. faaliyet raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Mali rapor okundu ve delegelerin oyları ile oy birliği ile kabul edildi. Kongrenin ilk konuşmasını İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kahya yaptı. Erdoğan Kahya”
Sayın İl Başkanım, Vekilim, Belediye Başkanım, Çok' kıymetli İlçe Başkanı arkadaşlar, İl Yönetimimiz, Kıymetli Meclis Üyelerimiz, Basınımızın güzide Temsilcileri, Partimizin Değerli Delegeleri, Siyasi partilerin değerli Temsilcileri, Kongremize uzak ve yakından teşrif eden İYİ ve Cesur İnsanlar. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi Burhaniye İYİ Parti ailesi adına sevgiyle selamlıyorum.
Yok sayıldık var olduğumuzu gösterdik. Salonların ışıklarını kestiler yüreklerimizin Işığı ile aydınlattık.
Meydanlara sokulmadık ama şimdi meydanlara sığmaz olduk. Bunları yapanlar şunu bilmiyordu; Balyoz, camı paramparça eder ancak çeliği daha da sertleştirir. İYİ ve Cesur insanların kadife ile kaplı has çelik olduğunu göremeyenler bu gün iyi görsünler.
Yuvarlandıkça büyüyen bir kartopu gibi günden güne büyüyor çığ olmaya koşuyoruz.25 EKİM 2017 tarihinde bir orman düşleyerek diktiğimiz fidanın bu gün ormana dönüştüğünü görmenin haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda ve milletimizin hizmetine doğru bizler Dinlenmemek üzere yola çıktık ve asla yorulmayacağız.
Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER 'in de dediği gibi Artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Peki, ne yapacağız? Milletimiz, İYİ Parti iktidarını hayal etmekle uğraşmayacak, görecek ve bilecek. Şüpheler yerini umuda ve inanmışlığa bırakacak. Demokrasi vizyonumuzu ortaya koyacağız. Hızlı karar alan, hızlı İşleyen, ama aynı zamanda hesap veren kadrolarımızla milletimize hizmete geliyoruz.
Dün varoluş mücadelesi veren İYİ ve Cesur kadroların bu günden sonra böyle bir sorunu olmamıştır. Var olduklarını çok kısa bir sürede milletimize tasdik ettirmişler, milletin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır. Bundan sonra artık milletimize hizmet vakti gelmiş ¡r. Devlet ve milletin, ülke ve insanın birlikte gelişebileceği, a|a biri diğerinin aleyhine gelişemeyeceği gerçeğini mihelk taşı yaparak her vatandaşımızı kendi seçmenime görüyor ve oyuna talip olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Topyekûn dostluk, kardeşlik, huzur ve barış içinde; hiç kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan herkese gönlümüzü, kucağımızı açma zamanıdır. Biz de bunun için. Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER'in deyimiyle Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. bilinciyle, çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız.
Kardeşliğimizi bozmak, aramıza fitne tohumları ekmek isteyenlere inat BAŞARACAĞIZ. BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ.
Bu günlere gelmemizde büyük katkılar sunan, kuruluşumuzdan bu yana bizimle birlikte olan, yönetim kurulu üyelerime ve fedakâr yol arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım.
Kongremizin Partimize, üyelerimize, İlçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Uzaktan yakından kongremize teşrif eden tüm konuklarımıza sonsuz teşekkür ediyor; saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.
İkinci konuşmayı İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna yaptı. İl Başkanı Nedim Tuna kongrenin hayırlı olmasını temenni ederken, hep birlikte genel seçimlere çalışıp burada da partimizin başarı göstereceği inancıyla hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi. Sırasıyla diğer konuşmacıların konuşmalarını yapmasının ardından seçimlere geçildi.
İYİ Parti Burhaniye İlçe Başkanlığı Olağan Kongresine İl Başkanı Nedim Tuna, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi partilerin başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve partililer katıldılar.
İYİ Parti Burhaniye Yönetimi: Başkan Erdoğan Kahya, Sedat Yılmaz, Tulga Uyar, Muhsin Dirlik, Şengül Akyalçın, Tülay Uluçınar, Serap Ersan Çetinkaya, Turgay Yıldız, Süleyman Topçu, Ali Ulvi Pabuçcuoğlu, Ümit Sarıca, Ahmet İzgiler, Canan Kazan, Hüseyin Zorlu, Bülent Gür, Gürsel Ovalı, Halit Özdemir, Arif Alkan, Cumali Girgin, Şaban Oral, Mehmet Sarı
İl Delegeleri: Sedat Yılmaz, Tulga Uyar, Muhsin Dirlik, Şengül Akyalçın, Tülay Uluçınar, Serap Ersan Çetinkaya, Turgay Yıldız, Süleyman Topçu, Ali Ulvi Pabuçcuoğlu, Ümit Sarıca, Ahmet İzgiler, Canan Kazan, Hüseyin Zorlu, Bülent Gür, Gürsel Ovalı, Halit Özdemir, Arif Alkan, Cumali Girgin, Şaban Oral, Mehmet Sarı, Turgut Kazan, Hüseyin İnceefe, Cumali Girgin, Mustafa Ergin,Ramazan Özkan, Yusuf Kahya, Akif Karaca, Mustafa Kurt, Mehmet Cander, Bülent Başaran, Murat Turhan, Mehmet Çakır,Muhsin Dirlik seçildiler.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

G8Y3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28