Körfezexpres
31.Ocak.2020
Bu haber 286 defa okundu.

Belediye önündeki meydana kurulan sahra çadırında Elazığ depreminin yaralarını sarmak amacıyla vatandaşlardan kullanılmamış olmak şartıyla yardım toplanıyor.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı açıklamada toplanan yardımların 31 Ocak Cuma günü belediye başkan yardımcısı gözetiminde Elazığ’a gönderileceğini söyledi.
Deveciler, “Geçtiğimiz hafta yaşamış olduğumuz deprem felaketi dolayısıyla Elazığ’da ve Malatya’da 41 vatandaşımızı kaybettik. Binin üzerinde de yaralanan vatandaşlarımız vardı. Öncelikle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin yaralılara da en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.” Dedi.
“Allah bize Türk milleti olarak bir daha böyle felaketi göstermesin. İnşallah böyle bir şey yaşamayız.” diyen başkan Deveciler şöyle konuştu;
“Bizimde Burhaniye Belediyesi olarak yardım elini uzatmamız lazım. Bilhassa özellikle Elazığ’a bir kampanya başlattık. Türkiye’de ki diğer belediyelerde olduğu gibi kamu kuruluşlarında başlatılan kampanyayı biz de başlattık. Ama bizim istediğimiz gıda haricinde gıda tabii ki önemli; giyim eşyası ayrıca battaniye, ısınma için soba bağışı topluyoruz. Bunlar toplanırken bilhassa giyim eşyalarının sıfır olmasını istiyoruz. Özellikle hali vakti yerinde olan vatandaşlarımızın bir el de onların uzatması lazım. Bunlarla ilgili kampanyamıza büyük bir katılım var, kampanyamıza destek var.”
Burhaniye halkının duyarlı olduğunu da ifade eden Deveciler, “Burhaniye halkı depreme karşı hassasiyetini Burhaniye’de gösteriyor. Her zaman olduğu gibi büyük bir kampanya var ama buradan yine söylüyorum bu kampanyaya yardım edeceklerin ikinci el eşyalarla değil de sıfır eşyalarla maddi durumu iyi olanların yardım etmesini istiyoruz. Cuma günü inşallah toplanan gıda maddelerimizi, giyim eşyalarımızı ve ısınmayla ilgili battaniye ve elektrik sobaların hepsinin koli yapıyoruz. Hepsini bir tırla Burhaniye Belediyesi buradaki yaşayan insanlarımızın katkılarıyla deprem bölgesine başkan yardımcısı ve meclis üyesi arkadaşımıza bir görev vererek gerekli olan yerlere bizzat ulaştıracağız.”
Deveciler kampanyaya destek veren ilçe halkına da teşekkür etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L2D6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28