Körfezexpres
30.Ocak.2020
Bu haber 365 defa okundu.

Jandarma ekipleri Edremit ve Burhaniye’de küçükbaş hayvan hırsızlığı yapan zanlıları yakaladı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda;
1) Edremit İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden S.T. isimli şahıs Edremit ilçesi Güre mahallesi Yassıçalı mevkiinde bulunan ahırından (9) adet küçükbaş hayvanının çalındığını beyan ederek çalınan hayvanlarının bulunması ve hırsızlık yapan şahısşahısların yakalanması amacıyla şikâyette bulunmuştur.
Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı devriyeleri, JASAT ve OYİ ekipleri tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan detaylı araştırma, incelenen kamera kayıtları ve istihbari çalışmalar sonucunda; çalınan hayvanların 10 … … plakalı araçla götürüldüğü, aracın S.Ö. isimli şahsa ait olduğu belirlenmiş, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli şahsın B.T. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.
Şüpheli B.T. ile yapılan mülakatta, küçükbaş hayvanların (6) adedini Yolören Mahallesinde M.G. isimli, (3) adedini ise Altınoluk mahallesinde R.A. isimli şüpheli şahıslara sattığını beyan etmiş ve belirtilen adreslerde yapılan aramalarda (9) adet küçükbaş hayvan bulunarak S.T. isimli şahsa teslim edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak B.T., R.A. ve M.G. isimli şüpheli şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
2) Burhaniye İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden H.K. isimli şahıs Burhaniye ilçesi Şahinler mahallesinde bulunan ahırından (5) adet küçükbaş hayvanının ve tek odalı müstakil evden olay yerini gören kamera kayıt cihazı ile kamera ekranının evden çalındığını beyan ederek çalınan hayvanlarının bulunması ve hırsızlık yapan şahısşahısların yakalanması amacıyla şikâyette bulunmuştur.
Olayla ilgili olarak İstihbarat Şube Müdürlüğü, Burhaniye ve Edremit İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan müşterek çalışmalar neticesinde; Burhaniye ve Edremit PTS ve kamera kayıtları incelenerek şüpheli S.A. tarafından kullanılan 10 … … plakalı aracın olaya karıştığı tespit edilmiştir.
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüpheli S.A.'nın ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde çalınan hayvanlardan (1) tanesi ele geçirilmiş, S.A. ile yapılan mülakatta aracın gün içerisinde G.K. ve M.G.'de olduğu bilgisi alınarak Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden G.K. ve M.G.'nin ev ve eklentilerinde yapılan aramada çalıntı hayvanlar bulunamamış fakat G.K. ve M.G. gözaltına alınarak haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A5S0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28