Körfezexpres
28.Ocak.2020
Bu haber 275 defa okundu.

Burhaniye genelinde dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden yağmurdan kaynaklı, tıkanma ve taşma yaşanmaması için Burhaniye Belediyesi 24 saat mesai yapıyor.

Yağışın hızlanarak artması ve yoğunlaşmasıyla birlikte akıntılara karışan yaprak, dal ve benzeri cisimlerin ; mazgal ve buna bağlı olarak yağmur suyu gider borularını tıkamaması için Belediye işçileri gece gündüz çalışıyor.
Burhaniye’nin birçok noktasında yenilenen alt yapı çalışmalarının yanı sıra genişletilen yağmursuyu borularının ağız kısımlarında olası yaşanabilecek tıkanmaları önlemek için çalışan ekipler, yollarda su birikintileri olan alanlara itfaiyenin de desteğiyle anında müdahale etti.
Tıkanmış mazgal ve boruları açarak alt yapıda yaşanacak sorunların önüne geçen ekipler yağmur kesilene kadar alanda çalışmalara devam edecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yağmurdan kaynaklı yaşanabilecek taşma ve su baskınlarına karşı özel bir ekip kurulduğunu ve bu ekibin Burhaniye genelinde aralıksız çalışmalar yapacağını ifade etti. Başkan Deveciler, Burhaniye’nin gece gündüz sıkıntısız bir yağış geçirmesi için çalışmaların aralıksız süreceğini sözlerine ekledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y2Q7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28