Körfezexpres
24.Ocak.2020
Bu haber 320 defa okundu.

CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27. Yılında bir mesaj yayımladı.

Başkan Aylin Yıldırım mesajında , Türkiye’nin kuruluş, var oluş felsefesinin simge ismi Uğur Mumcu’nun katledilişinin üzerinden 27 yıl geçti. Yazdıklarıyla, yaptıklarıyla yaşamı boyunca verdiği mücadele ile Uğur Mumcu, demokrasinin, hukuk devletinin, düşünce özgürlüğünün yılmaz savunucusuydu. Bu sayılanların eksiksiz uygulanıp yaşanabilmesinin ön koşulunun özgür, bağımsız bir vatanda olabileceğinin bilincindeydi.
Mazlumların safında, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı mücadeleyle geçen kısa ama onurlu bir yaşam sürdü.
Demokratik düzeni çürüten, halkı sömüren, tarikat, siyaset, ticaret sarmalını, hazineyi soyan hayali ihracatçıları, silah kaçakçılarını, iktidar sahiplerince kollanan mafya düzenini gerçek yüzünü halka sundu.
Gazeteciliğin halkın sağlıklı bilgi alma, kamuoyunun özgürce oluşmasına katkı verme sorumluluğuna taşımak olduğuna inandı. Yaşamı boyunca bunun kavgasını verdi.
Hiç şüphesiz,
Uğur Mumcu’ya kıyanlar, bu suikastın arkasında olan karanlık güçler Mumcu’nun temsil ettiği Kuvay-i Milliye ruhunu hedef almışlardır. Ancak şu bilinmelidir ki bu topraklarda ebedi önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolunda yürüyen Uğur Mumcu’lar tükenmez.
Atatürk ilkelerinin ve çağdaş değerlerinin yılmaz savunucularından, yazdıklarıyla halkını aydınlatan, karanlıkların üzerine yürümekten çekinmeyen Uğur Mumcu’yu saygı ve özlemle anıyoruz dedi.
Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

F0X5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28