Körfezexpres
14.Ocak.2020
Bu haber 256 defa okundu.

Balıkesir'de, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri bünyesinde oluşturulan özel ekibin, kumar oynatan ve oynayanlara yönelik düzenlediği operasyonda 11 kişiyi gözaltına alındı

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel bir ekip, Karesi ilçesi Eski Kuyumcular Mahallesi Mekik Sokakta bulunan bir apartman dairesinde, kumar oynatıldığı ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Operasyonda, kılıç tabir edilen kumar oyununu oynarken 9 kişi suçüstü yakalandı.
Belirlenen adrese giren sivil polisler, kumar oynayan 9 kişiyi masa üzerinde dönen 6.765 TL para ile birlikte suçüstü yakaladı.
Düzenlenen operasyonda oyun masası üzerinden ve şahıslardan toplam, (6.765) TL para, para yerine geçen muhtelif renklerde (93) pul, (13) adet okey taşı, (2) deste iskambil kağıdı, (1) adet çetele bulundu. Şüphelilerden M. B.'nin üzerinde (1) adet ruhsatsız tabanca, (9) adet fişek ile (1) adet kapsam dışı bıçak ele geçirildi. İkamet içerisinde yapılan aramada ise (2) adet uyuşturucu kullanmak için özel olarak yapılmış kova olarak tabir edilen düzenek, (5) adet uyuşturucu hap ve bir miktar kenevir tohumu elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.
M. B., S. Ö. ve İ. A. isimli şahıslar hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama suçundan adli işlem, (9) şahıs hakkında ise 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi Kumar Oynamak kapsamında şahıs başı 1.225 TL olmak üzere toplam:11.125 TL idari yaptırım uygulandı. İkamette bulunan toplam:(11) şahıs hakkında Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti ve kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak suçlarından ayrıca adli işlem yapılmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Kasten Yaralama suçundan Aranan ve Cezaevine Yasaklı Madde Sokma Suçundan 1 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan M. B. adlı şahıs ise gözaltına alındı.
Kumar ile mücadele kapsamında kamufle olmuş polisler ile operasyonlar devam edecektir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A1S5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28