Körfezexpres
13.Ocak.2020
Bu haber 242 defa okundu.

Balıkesir’de görev yapan mülki idare amirleri ile eşleri, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle Vali Ersin Yazıcı ile Bayan Yazıcı'nın ev sahipliğinde Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Yemeğe Balıkesir'de görev yapan Vali Yardımcıları ile İlçe Kaymakamları eşleri ile birlikte katıldı.

AZİM VE ŞEVKLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Programda ilk olarak duygularını ifade eden İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, mülki idare mesleğinin önemi ve onurunu anlatarak, Balıkesir'de görev yapan tüm meslektaşlarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Valimiz önderliğinde azim ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz. dedi.
HER ZAMAN DESTEK VERDİLER
Vali Yardımcısı Ergun Güngör de; Vali Yazıcı ile Bayan Yazıcı'nın, kendilerine ve eşlerine her zaman destek olduğunu belirterek, İdareciler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte bulunmaktan dolayı meslektaşlarıyla birlikte mutluluk duyduklarını söyledi.
EN ÖNEMLİ VAZİFEMİZ…
Vali Yazıcı ise; programda yaptığı konuşmada, Değerli Meslektaşlarım diye hitap ettiği mülki idare amirlerinin '10 Ocak İdareciler Günü'nü kutlayarak, Balıkesir'in idaresinde devlet adına fedakârca görev yapan meslektaşları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Mülki idare amirleri olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız diyen Vali Yazıcı, Mülki idare amirlerimiz, toplumumuzun tüm kesimlerinin sorunlarını, dertlerini dinleyen görevlilerdir. Bu anlamda tüm görev yaptığımız yerlerde bütün arkadaşlarımız, vali yardımcısı arkadaşlarımız, kaymakamlarımız bu hassasiyetle görev yapmalıdırlar. Devletimizi temsil eden idarecilerimiz, devlet ile vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendirme görevini üstlenmişlerdir. Ülkemizin yarınlara daha güçlü bir ülke olarak girmesine katkı sağlayacak şekilde çalışmalıyız. Vatandaşlarımızın kendisini huzur ve güven içinde hissetmesini temin etmek, ihtiyaçlarını, zamanında, onları rahatsız etmeden giderebilmek ve devletimizin şefkatini, hoşgörüsünü ve adaletini kendilerine hissettirmek en önemli vazifemizdir. Siz bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımız her şeyimizsiniz. Mülki İdare Amirleri, kimsesizlerin kimsesidir. diye konuştu.
'10 Ocak İdareciler Günü'nü kutlayan Vali Yazıcı, 2020 yılının 2019 yılına oranla hem Balıkesir için hem ülkemiz hem de dünya için daha iyi bir yıl olması temennisinde bulunarak, bu mesleğe emeği geçmiş büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O4G8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28