Körfezexpres
13.Ocak.2020
Bu haber 294 defa okundu.

Eğitim Sen Burhaniye Temsilciliği önümüzde ki üç yıl için yürütme kurulunu yaptığı olağan genel kurulla belirlendi... 5 yürütme kurulu üyesinin ve 30 delegenin seçildiği genel kurula yoğun bir katılım sağlandı. Siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de izleyici olarak katıldılar...

Genel Kurul öncesi bir konuşma yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Akgök” Eğitim Sen, TÖS ’ün tarihidir, TÖB-DER ’in tarihidir, Eğit-Sen’in tarihidir, Eğitim İş’in tarihidir. Darbelere, baskılara, tutuklamalara, sürgünlere, ihraçlara boyun eğmeyenlerin tarihidir. Eğitim Sen, halkların çıkarını, öğrencilerin eğitim hakkını, üyelerinin ekonomik, özlük, demokratik haklarından ayırmayan tek sendikadır.
Eğitim Sen; emek, barış, demokrasi mücadelesinin öznesi ve örgütleyicisi olan bir sendikadır. Siyasal iktidarın, Eğitim Sen’in sendikal faaliyetlerini suç kapsamında değerlendirmesi, zaman zaman üye ve yöneticilerine ağır bedeller ödettirme girişiminde bulunmasına rağmen Eğitim Sen, dayanışma, hukuk ve fiili meşru mücadeleyle saldırıları püskürtmesini de başarabilen örgütlü bir birikime sahiptir.
Eğitim Sen, Eğitim ve Bilim Emekçilerinin hak aramak için örgütlendiği, bir mutabakat örgütüdür. Sendikamıza üye olan her arkadaşın, sendikamız kurullarına seçme ve seçilme hakkına sahiptir. Çalıştaylarımızda, meclislerimizde, genel kurullarımızda, eğitim ve sendikal mücadeleyle ilgili yürütülen politik tartışmaların ötekisi, yenileni, kaybedeni veya kazananı olmaz. Tartışmalarımızda her daima güçlenen Eğitim Sen olur. Bu bağlamda Eğitim Sen üye ve yöneticilerinin örgüt içi yürüttükleri faaliyet ve tartışmalar üye ve yöneticilerinin kenetlenmesine sendikal mücadele bilinçlerine katkı sunduğu, dayanışmayı, mücadeleyi büyüttüğüne tanıklık etmenin onurunu yaşadığımı da ifade etmek isterim.
Eğitim Sen, emek örgütü olarak sahip olduğu birikimleri, değerleri tüzüğü ile disipline etmesini bilmiş ve kurumsal olarak tartışmalı konularda keyfilik değil, her daima tüzüğünü esas almıştır.
Eğitim ve bilim emekçilerinin gür sesi ve toplumsal muhalefetin önder gücü olan Eğitim Sen, emek alanında emekçilere yönelik kurulan barikatları; mücadele birikimiyle aşmayı başaran ve alanları renklerine boyamasını bilen, sinmeyenlerin, geri çekilmeyenlerin, inançlarından, değerlerinden ödün vermeyenlerin örgütüdür. Bu örgütte aldanan, aldatılan, boyun eğen, itaat eden, hırsızlık yapan olmaz. Şiddette, tacize, tecavüze, mobbinge göz yuman üyesi olamaz. Çünkü Eğitim Sen, ilkeleri ve güneşiyle, ülkemizde laik ve demokratik toplumun teminatıdır.
Eğitim Sen’de örgütlenelim, emek ve demokrasi mücadelesini büyütelim. 11.olağan genel kurul seçiminde seçilecek arkadaşlara başarılar dilerim” dedi
Divan kuruluna Haluk KARABULUT, Nejat VAROL ve Cemal KILIÇ seçildiler... Adayların üyelerin ve konukların konuşmalarından sonra seçime geçildi... Yapılan oylamalarda yürütme kuruluna Mahmut AKGÖK, Zeki KABALCI, Bahar SERTKAYA, Süheyla OKUR, ve MEHMET KILIÇ seçildiler...


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A9S3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28