Körfezexpres
11.Ocak.2020
Bu haber 535 defa okundu.

Yıldız Özsaraç Anaokulu öğrencileri, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle kendi oyuncaklarını kendileri yapıyor.

Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, istek üzerine minik öğrencilerle bir araya gelerek önce engellilik ve engellilikle ilgili doğru davranış biçimleri konusunda karşılıklı sohbet ederek bir farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesinin temin ettiği materyallerle minik öğrenciler hem hoşça vakit geçirdiler hem de o minik elleriyle ahşap boyama yaparak kendi oyuncaklarını yaptılar.

Yıldız Özsaraç Anaokulu Müdiresi Mehtap Güven, öğretmen Aysun Karaman ve Öğretmen Gaye Oral’ın denetim ve gözetiminde engellilerin getirdiği ahşap materyalleri renga renk boyayan minik öğrenciler, kendi oyuncaklarını kendilerinin yapmış olmalarından büyük keyif aldıkları her hallerinden belli oluyordu.

Minik öğrencilerle bir arada olmaktan büyük keyif aldıklarını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanı ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkan Yardımcısı Gürsel Vardar “Bu tür etkinliklerde minik öğrencilerimizle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Onlarla sohbet ederek dilimiz döndüğünce engellilik ve engellilikle ilgili doğru davranış biçimlerinin neler olduğunu daha şimdiden görüp kavramalarını sağlamaya çalışıyoruz. Onlara, engellilere acımak yerine onları sevmemiz gerektiğini, onları kendimizden uzaklaştırıp dışlamanın yerine onlarla bir arada olmak gerektiğini, engelliliğin bir hastalık olmadığını anlatmaya çalıştık. Gördük ki minik öğrencilerimiz bu konularda belli bir alt yapıya zaten sahipler. Minik öğrencilerimize bu bilinci aşılamakta Okul idaresi ve öğretmenlerimizle birlikte öğrenci velilerinin de çok gayretli ve istekli olduklarını görmek bizleri çok daha mutlu etti. Bu etkinlik vesilesiyle bizlere bu imkanı sağlayan başta Yıldız Özsaraç Anaokulu Müdiresi Mehtap Güven’e okul öğretmenleri Aysun Karaman, Gaye Oral ve tüm öğretmenlerimize, tüm velilerimize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Okul Müdiresi Mehtap Güven de “Engelli kardeşlerimizi okulumuzda ağırlamaktan bizde çok mutluyuz. Öğrencilerimiz onlarla birlikte olmaktan büyük keyif aldılar. Ahşap boyama yapıp kendi oyuncaklarını yaptılar. Bu tür etkinliklerle engellilik ve doğru davranış biçimleri konusunda öğrencilerimize birşeyler verebiliyorsak ne mutlu bize.” Dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M9E3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28