Körfezexpres
6.Ocak.2020
Bu haber 256 defa okundu.

Burhaniye Belediye Meclisi Olağan Ocak ayı Meclis toplantısı 1. oturumu Cuma günü saat 16.00 da toplanarak gündemde ki maddeleri görüştü.

Toplantı önce konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler arkadaşlar 2020 yılının ilk Meclis toplantımızı yapıyoruz. 2020 yılı hepimize sağlık, huzur getirsin. 2020 yılı 2019 yılını aratmasın dedi.
Gündemin 1. Maddesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi çerçevesinde 2020 yılı içerisinde yapılacak meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydedilmesi ile Belediyemizin sosyal medya hesaplarından ve medya üzerinden canlı olarak yayınlanması için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
2. Madde Belediye Meclisinin 2020 yılı izin yapmadan 12 ay boyunca halka daha hızlı götürmek için Meclis toplantıları devam edecek.
3. Madde Belediyemizde çalışan sözleşmeli personellerin 2020 yılı içerisinde alacakları aylık ücretlerin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresi plan bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
4. Madde Belediyemizde norm kadro gereği geçici işçi statüsünde Sağlık İşleri Müdürlüğünde çalışanların 2020 yılı için geçici işçi vizelerinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresi görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.
5. Madde Belediyemizde görevlerinin gereği 24 saat çalışarak devamlılık gösteren Zabıta memurlarının 2020 yılı içerisinde alacakları aylık maktu fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresi görüşüldü Zabıta memurlarına kanun gereği verilen ücret oy birliği ile kabul edildi.
6.Madde 5393 Sayılı Belediye Kanununun 32. Maddesi çerçevesinde Belediye Meclis Başkan ve üyeleri ile ihtisas ve denetim komisyonu üyelerine 2020 yılı içerisinde meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi kanun gereği verilen ücret oy birliği ile kabul edildi.
7. Madde Belediyemize ait Sağlık Tesislerimizin ruhsatlandırılması için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusu ile ilgili Sağlık İşleri Müdürlüğünün müzekkeresi konusunda Sağlık İşler Müdürlüğü Sorumlusu Barış Hakan bilgi verdi. Daha sonra yapılan oylamada Belediye Başkanına oy birliği ile yetki verildi.
8. Madde - Pazaryerlerinde kesintisiz 5 yıl kullanılan satış yerleri ile tahsis sahibinin 1. derece akrabalarına devir işlemlerinde, alınacak devir ücretlerinde indirim yapılması talepleri ile ilgili Zabıta Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması konusu Plan Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
Kültür ve Sosyal işler müdürlüğünün önerge olarak verdiği deve güreşi düzenleyen kentler birliğine üye olunması konusu 9. Madde olarak görüşüldü. Görüşülmesi sonrasında oy birliği ile Belediye Başkanı Ali kemal Deveciler’e yetki verildi.
8 Gündem maddesi ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü müzekkeresinin görüşülmesi sonrası Ocak ayı olağan Meclis toplantısı 1 oturumu tamamlandı. Belediye Meclisinin 2. Oturumu 7 Ocak Salı günü saat 16.00 da yapılacak.

Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z1R5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28