Körfezexpres
3.Ocak.2020
Bu haber 248 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Ocak ayı olağan Meclis toplantısı Cuma ( Bugün) toplanarak gündem maddelerini karara bağlayacak.

Ocak ayı olağan Meclis toplantısının gündeminde 14 maddeden olşuyor.
G Ü N D E M : 1- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi çerçevesinde 2020 yılı içerisinde yapılacak meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kaydedilmesi ile Belediyemizin sosyal medya hesaplarından ve medya üzerinden canlı olarak yayınlanması için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi hususunun görüşülüp karara bağlanması.
2- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereği Belediye Meclisinin 2020 yılı içerisinde izin yapacağı ayın belirlenmesi konusunun görüşülüp karara bağlanması.
3- Belediyemizde çalışan sözleşmeli personellerin 2020 yılı içerisinde alacakları aylık ücretlerin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
4- Belediyemizde norm kadro gereği geçici işçi statüsünde Sağlık İşleri Müdürlüğünde çalışanların 2020 yılı için geçici işçi vizelerinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
5- Belediyemizde görevlerinin gereği 24 saat çalışarak devamlılık gösteren Zabıta memurlarının 2020 yılı içerisinde alacakları aylık maktu fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 32. Maddesi çerçevesinde Belediye Meclis Başkan ve üyeleri ile ihtisas ve denetim komisyonu üyelerine 2020 yılı içerisinde meclis ve komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
7- Belediyemize ait Sağlık Tesislerimizin ruhsatlandırılması için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi konusu ile ilgili Sağlık İşleri Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
8- Pazaryerlerinde kesintisiz 5 yıl kullanılan satış yerleri ile tahsis sahibinin 1. derece akrabalarına devir işlemlerinde, alınacak devir ücretlerinde indirim yapılması talepleri ile ilgili Zabıta Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
9- Meclise havaleli İmar planı tadilat tekliflerinin görüşülüp karara bağlanması.
10- Aralık 2019 Meclis toplantısında İmar Komisyonuna havale edilen toplam 5 adet imar planı veya değişikliği teklifleri ile ilgili hazırlanan komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
11- Güncellenen Burhaniye Belediyesi Teşkilat Şemasının onaylanması konusu ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
12- Güncellenen Burhaniye Belediye Başkanlığı bağlı Birimleri Görev Yetki ve Sorumlulukları Yönergesinin onaylanması konusu ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
13- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25. maddesi kapsamında bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için üye sayısı üçten az beşten çok olmamak üzere Denetim Komisyonu seçimi. (Kapalı oy ile)
14- Şubat 2020 Meclis toplantısının tarih ve saatinin belirlenmesi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N6F1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28